TUI BLUE Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • TUI BLUE Side
 • 42 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо TUI BLUE Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 10км од Манавгат и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 236 соби

  • Стандардни соби (35м², една спална соба со француски кревет + кревет на расклопување, купатило, макс. 3 лица)
  • Делукс соби (40-45м², две одвоени спални, може да бидат и дуплекс, макс. 4 лица)
  • Јуниор соби (50м², една поголема соба со дневен престој, француски кревет, купатило, макс. 3 лица)

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, клима уред, сет за чај и кафе, сеф, ЛЦД ТВ со сателитска програма и музички канали, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци при пристигнување – во текот на престојот секој ден се надоплнува само со вода). WI-FI интернет конекција е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утрински и попладневни закуски, бранч секоја недела. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-02.00 часот, бар на плажа од 10.00-18.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во тек на престој, свежо цедени сокови само за појадок, сладолед само во попладневните часови. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сите пијалоци по 02.00 часот (во зимскиот период по 00.00 часот).

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – Kulinarium – медитеранска кујна, Vitalkuche – ресторан со здрава храна, барови околу хотелскиот комлекс. Со доплата: доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, шопинг центар, изнајмување кола. WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце и крпите за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг-понг, одбојка на плажа, гимнастика, билијард. Со доплата: спортови на вода, спа, масажа. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во текот на вечерните часови понекогаш со жива музика.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација