Turan Prince World

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Turan Prince World
 • 35 слики
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Turan Prince World

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кизилагач на 75км од аеродромот во Анталија и 15км од античкиот град Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 688 соби во главна зграда, Select Вили и во Клуб зградите.

  • Хотелски стандардни соби (29м², една спална соба со француски кревет, еден единечен кревет и софа кревет, едно купатило, макс.2+2 лица),
  • Хотелски дуплекс соби (44м²; на спрат спална соба со француски кревет, на долниот кат два двојни кревети, едно купатило, макс. 4+1 дете).
  • Клуб стандардни соби (24-28м², една спална соба со француски кревет, еден единечен кревет и софа кревет, едно купатило, макс.2+2 лица)
  • Клуб дуплекс соби (40м², на спрат спална соба со француски кревет, на долниот спрат два двојни кревети, едно купатило, макс. 4+1 дете).
  • Select стандардни соби (30м², една спална соба со француски кревет, еден единечен кревет и софа кревет, едно купатило, макс.2+2 лица)
  • Select дуплекс соби (50м², на спрат еден француски кревет и едно купатило, долу двојни кревети и едно купатило разделени со врата, макс. 4+1 дете)
  • Select сениор апартман (65м², дуплекс, две спални соби, една дневна соба, две купатила, макс. 5+2 деца).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен и сет во купатило, централен клима уред кој работи според временските услови, сеф, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), сет за кафе и чај, LCD TV со сателитски канали, балкон или тераса, WI-FI интернет конекција.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса со појадок, ручек и вечера, брза храна на плажа и во Aqua Snacks, попладневен чај, кафе, торти и полноќни супи, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, шампањ, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба и услуга за дополнителен пијалок. За гостите во типот на соби Select Вила има достапен select концепт.

 • Содржини

  Sofra – главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани: Bellona Zargana – медитеранска кујна, Dragon – кинеска кујна, El Torito – мексиканска кујна, Paradise бар на плажа, лоби бар, Aqua Snack бар, Диско клуб. Докторски услуги, бебиситер, фризер, услуга за перење, услуга во соба, телефон и факс, интернет кафе, компјутерски игри, шопинг центар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна во целиот хотел и во собите.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Прекрасен аква парк со 14 лизгалки за возрасни и деца, отворени и затворени базени за ворасни и деца, полуолимписки базен, Fun Fair - забавен парк, тениски терени, мини голф, фудбал, кошарка, одбојка на плажа, пинг-понг, фитнес центар, сауна, Турска бања, соба со пареа, џакузи се бесплатни. Сите видови на спортови на вода, билијард, масажа, центар за убавина и СПА центар, обука за нуркање, компјутерски игри се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот со натпревари на плажа и покрај базен, навечер различни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-11 години и Јуниор клуб за деца од 12-17 години, мала зоолошка градина, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација