Turquoise Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Turquoise Hotel
 • 37 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Затворен базен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Turquoise Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Соргун, оддалечен 3,5км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 486 соби во главна здрада, анекс згради и Lake Houses.

  • Делукс Соби: (27-28м², во главна зграда, една спална соба, купатило, максимум 2+1 лица).
  • Делукс Фамилијарни Соби: (45-52м², во главна зграда, две спални соби, купатило, макс. 4 лица).
  • Garden Block Стандардни Соби: (27-28м², во градината, една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лица).
  • Garden Block Фамилијарни Соби: (42-43м², во градината, две спални соби, макс. 4 лица).
  • Lake Houses: се наоѓаат во градината каде што гостите имаат ВИП услуга.

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, бањарка, папучи, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, под со ламинат, мини бар (вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ЛСД ТВ со сателитска програма и музички канали, балкон или тераса. WI- FI интернет конекцијата е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, попладневен чај, кафе, торти, вечера, ноќни закуски, свежо цедени сокови само за појадок, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, детско бифе, во три À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот само во еден од нив, мини бар во собите (со безалкохолни пијалоци, вода, минерална вода, пиво, се дополнува секој ден), дел со детска храна, диетална храна, бар на плажа. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, Bougainvillea, Steak House и Napolitan À la Carte ресторани, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – италијанска кујна (за деца под 12 години не е дозволен влез), кинеска кујна, турска кујна, рибен ресторан, Steak House, Begonvil ресторан само за гостите сместени во Villa Houses. Барови околу хотелскиот комплекс кои служат пијалоци. Со доплата: доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, телефон, интернет и интернет кафе, комјутерски игри, изнајмување кола. WI-FI интернет конекцијата во лобито, собите, областа околу базенот и во вилите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и ситни камчиња. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, базен само за возрасни (+16), аква парк со лизгалки на вода за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски терени, одбојка на плажа, мини фудбал, пинг-понг се бесплатни. Со доплата: масажа, спа центар, билијард, куглање, осветлување за тениските терени, часови по тенис, спортови на вода. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во текот на вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-16 години поделени во групи според возраста, со програми во текот на денот и вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација