Villa Side Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Villa Side Hotel
 • 21 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Villa Side Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на само 4км од центарот на градот, и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 151 соби.

  • Стандардни соби (26-30м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лица)
  • Фамилијарни соби (40-45м², две одвоени спални, може да бидат и дуплекс, макс. 4 лица)
  • Еко соби (24-26м², една спална, едно купатило, без балкон, макс. 2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и минерална вода, секој ден), сеф (со доплата), тепих на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон (Еко собите се без балкон).

 • Услуга

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и минерална вода, секој ден), сеф (со доплата), тепих на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон (Еко собите се без балкон).

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан (Villa Residence) Sofra – турска кујна, Lagos – рибен ресторан, Portofino – италијанска кујна, барови покрај базенот, бар на плажа, лоби бар. Доктор, услуга за перење, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 150 метри од хотелот со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, пинг понг. Се доплаќаат: масажа, билијард, куглање и компјутерски игри, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца e во Villa Side Residence хотелот.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација