Voyage Sorgun

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Voyage Sorgun
 • 30 слики
 • Аква парк
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

color:#253D82">VOYAGE SORGUN – 5* - SIDE color:#253D82"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Соргун mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">, 6 км од Сиде и Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color

Инфо Voyage Sorgun


VOYAGE SORGUN – 5* - SIDEЛокација: Хотелот се наоѓа во областа Соргун, 6 км од Сиде и Манавгат и 65 км од аеродромот во Анталија.


 

Сместување: Вкупно 508 соби во главна зграда и во бунгалови. Стандардни соби во главна зграда (31 м², една спална соба и едно купатило, макс.3 лица + бебе). Фамилијарни соби во главна зграда (50 м², две спални соби и едно купатило, макс.4 лица + бебе). Бунгалов стандардни соби (35 м², една спална соба и едно купатило, макс.3 лица + бебе). Бунгалов фамилијарни соби (53 м², две спални соби и едно купатило, макс.4 лица + бебе) и 5 соби за лица со попреченост.


Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, влечки, клима уред, телефон, ламинатен под, само во стандардните соби во бунгаловите има плочки на под, мини бар (се дополнува со вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци, пиво, млеко, чоколадо, јаткасти плодови, мало црвено и бело вино секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми и музички канали, балкон или тераса. WI-FI интернет конекција е бесплатна.


Услуга: Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, чај попладне, кафе, колачи, вечера, закуски доцна навечер, сите локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, бифе за деца, сладолед, свежо цедени сокови, Cuisine 24 – кујна отворена 24 часа, дел за бебиња во ресторанот, диететска храна. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, флаширани пијалоци, À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, наргиле, услуга во соба.


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани –Vista – италијанска кујна, Wen – кинеска кујна, Buzuki – грчка кујна, Tepsi – турска кујна, Carino - Stake House, Sushi / Teppanyaki ресторан со претходна резервација и со доплата. Барови околу хотелскиот комплекс со храна и пијалоци, English pub е отворен 24 часа. Доктор, чување деца, перење, фризер, продавници, телефон, факс, интернет катче, компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во лобито е бесплатна.


Плажа: Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи. Има две платформи на плажа, една фамилијарна и една само за возрасни (+16).


Спорт и забава: Отворени и затворени (затворени во лето) базени (еден базен само за возрасни) и за деца, аква парк со лизгалки на вода за возрасни и за деца, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски терени, одбојка на плажа, мини фудбал, пинг понг, мини голф се бесплатни. Се доплаќаат: масажа, SPA и Wellness центар, билијард, куглање, осветлување за тениски терени, часови по тенис, спортови на вода.


Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми навечер. Tugi Kids World – мини клуб за деца од 4-12 години и клуб за тинејџери од 13-16 години со програми во текот на денот и навечер. Забавен парк, мини диско и различни активности за деца. Програма Smiling babies за деца од 0 – 3-години – количка за бебе, бања за бебе, нокшир.


 


Хотелот е реновиран во 2014/2015.


 


www.voyagehotel.com


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација