Washington Resort Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Washington Resort Hotel & Spa
 • 75 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Washington Resort Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кизилагач на 70 км од аеродромот во Анталија и 10 км од Манавгат.

 • Сместување

  Вкупно 305 соби.

  Стандардни соби (23-27 м², една спална соба, едно купатило, некои соби се со француски балкон, макс. 3 лица).

  Голема соба со кревети на спрат (27 м², една спална соба со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило макс.2+2 лица)

  4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, под со ламинат, сателитска ТВ и балкон (некои соби имаат француски балкон).

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе и чај со колачи, ноќни закуски, локални и неколку увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот, бар со закуски на плажа од 10:00-18:00 часот, сладолед во одредено време од денот, свежо цеден сок од портокал за време на појадокот, À la Carte ресторани со резервација 4 дена претходно и посета еднаш во текот на престојот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, премиум пијалоци и специјални вина, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалоци, наргиле и услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан зa шведска маса, барови околку хотелскиот комплекс, À la Carte ресторани со турска и италијанска кујна, и рибен ресторан.

  Доктор на барање, телефон, факс, интернет, перење, чување деца, продавници, интернет кафе се наплаќа. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во лоби.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, џакузи, тениски терени (тврда подлога), пинг-понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Се наплаќа: спа центар, масажа, осветлување на тениските терени, сите спортови на вода, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, дневни анимации и мини диско во вечерните часови.

  Хотелот е реновиран во 2017 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација