Afytos Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Afytos Bodrum
 • 9 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Afytos Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Бодрум, на 5 km од центарот на градот и 39 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 122 соби сместени во 15 блока на 3 ката.

  Стандардни соби (20 m², поглед кон градина, базен или море, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Економски соби (18 m², поглед кон градина или море, без балкон, едно купатило, макс. 2 лица).

  Фамилијарни соби (35 m², две посебни соби, поглед кон градина, базен или море, едно купатило, макс. 4 лица).

  Собите имаат приватно купатило со туш, ќерамички под, централен систем за климатизација, ЛЦД ТВ со сателитски програми, мини фрижидер (шише вода по лице при пристигнување), фен, телефон, балкон или тераса (освен во економските соби).

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, локални алколхолни и безалкохолни пијалаци во периодот помеѓу 11:00-23:00 часот, кафе, бар покрај базен.

  Со доплата се: увозни пијалаци, турско кафе, пакувани закуски и апетисани, пијалаци во шише и лименка, сладолед, коктели, храна и пијалаци на плажа, храна и пијалаци после 23:00 часот, свежо цедени сокови, капучино, еспресо.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен.

  Со доплата се: доктор, перење алишта, телефон. Wi-Fi интернет е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Гостите од хотелот може да користат јавна плажа, на 500 m од хотелот.

  Лежалки и чадори за на плажа се со доплата.

  Крпи за на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Базени за возрасни и деца, фитнес центар, аква парк, пинг понг, детско игралиште.

  Со доплата се: спортови на вода на плажа, билијард.

  Лесни анимации во текот на денот, шоу програми навечер неколку пати неделно.

   

  Хотелот е реновиран во 2022 (соби).

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација