Allium Villas Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Allium Villas Bodrum
 • 50 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Allium Villas Bodrum

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Јаликавак, на околу 20 км од центарот на Бoдрум и на околу 55 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 36 соби сместени во 9 вили.

  • Супериор соби (53-73 м², макс. 3+1).
  • Делукс соби во градина (130 м², макс.3+1),
  • Делукс марина соби (130 м², макс.3+1),
  • Марина апартмани (105-129 м², макс. 4 лица),
  • Azure апартман во градина (240 м², макс. 6+1).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш или када, фен, минибар, клима, сеф, ЛЦД ТВ со сателитски програми, интернет, машина за кафе, електричен бокал, сет за чај и кафе, торба за на плажа и влечки.

 • Услуга

  Ноќевање со појадок (Појадок во AYVA ресторанот, ручек и вечера во À la carte AYVA).

 • Содржини

  Еден ресторан со шведска маса за појадок, и À la carte AYVA за ручек и вечера, бар покрај базен и на плажа. Со доплата се третмани во СПА ценатрот, продавници, телефон, À la carte ресторан. Wi-Fi интернетот е бесплатен насекаде во хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камења. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни. Павилјоните се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен, турска бања, сауна, парна соба, солена соба, соби за масажа, посебен дел за релаксација, фитнес центар. Има шатл превоз кој оди до центарот на Бодрум (со доплата).

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација