Azure by Yelken Hotel

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Azure by Yelken Hotel
 • 57 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Azure by Yelken Hotel

 • Положба

   Хотелот се наоѓа во Тургутреис, на 55 km од аеродромот и на 25 km од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 299 соби во главна и помошна зграда.

  Стандардни соби (22-25 m², една спална соба со дупли или два единечни кревета, макс. 3 лица, со поглед на море или копно, со и без балкон, едно купатило)

  Супериор соби (45-50 m², еден дупли кревет или два единечни кревета, една софа, купатило, макс. 4 лица, поглед на копно или море, со балкон)

  Соби за лица со попреченост (вкупно 3 соби, 28 m², специјално дизајнирани за лица со попреченост и имаат балкон).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш или када, фен за коса, телефон, Wi-Fi , клима, сателитска ТВ, мини бар (сокови, обична и минерална вода при пристигнување, после секојдневно се полни со обична и минерална вода), сеф. При пристигнување, гостите добиваат локум, лимонада, нешто за освежување, а при одјавување вода и влажни марамчиња (за гости со сопствен превоз).

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек и вечера, доцен појадок, закуски, ноќно бифе, слатки и колачи, сладолед, À la carte ресторан (турски и рибен ресторан) со претходна резервација, локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, посебно бифе за бебиња (за топлење млеко), детско, диететско и вегетаријанско бифе во главниот ресторан за време на ручек и вечера, диско бар.

  Со доплата се: премиум увозни пијалаци, свежо цедени сокови, флаширани пијалаци, одредени храна и пијалаци на платформата, плажата и покрај базенот (во одредено време), енергетски пијалаци, услуга во соба и сѐ што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани (турски и рибен), слаткарница, бар со закуски, барови низ хотелскиот комплекс, диско бар.

  Со доплата се: доктор, перење алишта, чување деца, фризер, продавници, телефон, салон за убавина, изнајмување кола, фотограф и сѐ што не е наведено во концептот.

  Wi-Fi е бесплатен насекаде во хотелот.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со песок и ситни камчиња, и со платформа.

  Лежалки и чадори за на плажа се бесплатни, крпите се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг, билијард.

  Со доплата се: спортови на вода, масажи, третмани за нега и убавина во СПА центарот, школа за нуркање.

  Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини диско за деца, детско игралиште.

  Хотелот е реновиран во 2020 година.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација