Baia Bodrum Hotel

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Baia Bodrum Hotel
 • 46 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Baia Bodrum Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 19 км од Бодрум и околу 40 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 228 соби.

  Делукс соби (28 м², со дупли  или два единечни кревети, едно купатило, макс. 3 лица).

  Делукс соби со тераса (32 м², со дупли  или два единечни кревети, еден единечен кревет, едно купатило, макс. 4 лица, на приземје, имаат директен пристап во градина)

  Соби за лица со попреченост.

  Апартмани (65 м² , една спална со дупли кревет, една дневна соба, сите се со поглед на море, гардеробер, едно купатило  со туш кабина и када, француски балкон или тераса).

  Собите имаат балкон или тераса, приватно купатило си туш, фен, клима, телефон, мини бар, сеф, сателитска ЛЦД ТВ, сет за правење кафе и чај, интернет, плочки на подот.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќни закуски, свежо овојше (во одредени месеци), сладолед (во одредени месеци), слаткарница, топли напитоци, алкохолни и безалкохолни локални пијалоци.

  Со доплата се À la carte рестораните (потребна е резервација најмалку еден ден порано), услуга во соба, увозни пијалоци, свежо цедени сокови и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани (турски и рибен), слаткарница, бар со закуски, барови со пијалоци низ хотелскиот комплекс.

  Со доплата се доктор, перење алишта, чување деца, фризер, продавници, телефон, салон за убавина, изнајмување кола, фотограф и сѐ што не е наведено во концептот. Wi-Fi е бесплатен насекаде во хотелот.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со долга платформа, со бесплатни лежалки и чадори, а крпите се со депозит. Павилјоните се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени со дел за деца, СПА центар со турска бања, сауна, парна соба, фитнес центар, забавен парк за деца со базен, фитнес центар, јога, гимнастика, пикадо, пинг понг, тениско и кошаркарско игралиште, диско кино, мини фудбал. Играчница со билијард, куглана, спортови на вода, осветлување на тениско игралиште, масажи и други третмани во СПА центарот се со доплата.

  Забавни програми и анимации во текот на денот, музичка група за забава во вечерните часови. Мини клуб за деца.

  Хотелот е реновиран во 2021 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација