Bendis Beach

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Bendis Beach
 • 10 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Bendis Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Тургутреис на 24 км од центарот на Бодрум и 55 км од аеродромот Милас.

 • Сместување

  Вкупно 166 соби.

  Стандардни соби (26м², една спална соба, софа, купатило, макс.3 лица).

  Фамилијарни соби (35 м², поголема спална соба со еден дупли кревет и два единечни кревета, едно купатило, макс. 4 лица).

  Апартмани (32м², една спална соба, една дневна соба со софа, едно купатило, макс. 3 лица).

  Секоја соба има балкон, купатило со туш кабина или када, клима, сеф, мини бар (се дополнува само со вода), WI-FI бесплатно на заедничките простории во хотелот.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна закуска, закуски во текот на денот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, концептот трае во периодот од 10.00-00.00. Со доплата се турско кафе, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, увозни и премиум пијалоци, диско бар 23.00-02.00 часот, и сѐ останато што не е наведено.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен. Доктор на барање, перење, фризер, телефон, изнајмување кола, фотограф се со доплата.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на околу 50 м  од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Лежаките и чадорите покрај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, пикадо, детско игралиште, пинг понг, мини фудбал, одбојка на плажа, аеробик, билијард, сауна, турска бања, кошарка се бесплатни. Со доплата се спортови на вода, билијард, масажи, сѐ останато што не е наведено.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација