Blue Dreams Resort & SPA

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Blue Dreams Resort & SPA
 • 76 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Blue Dreams Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во на 15 км од центарот на Бодрум и 25 км од аеродромот во Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 291 соба распоредени во 2-катни и 3 катни објекти, а делукс собите се во главната зграда, спо поглед на море или копно

  • Стандардни соби (20 -24 м², една спална соба, едно купатило, може да имаат поглед кон копно или море, макс.2 лица).
  • Фамилијарни соби (35 м², две спални соби, едно купатило, поглед кон море или градина, макс. 4 лица).
  • Делукс соби (40-45 м², сите се со поглед на мoре или градина, поголем балкон, една сплана, една софа, едно купатило, макс.2+1),
  • Делукс апартман (60-65 м², еден дупли кревет, дел за седење, балкон, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, клима, телефон, фен, сеф, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување), сет за кафе и чај, електричен бокал, балкон или тераса, сателитска ТВ. Во делукс собите и апартманите има и машина за еспресо, интернет и гардеробер.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера во главниот ресторан, сладолед во одредено време од денот, локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, закуски, кафе, чај, торти во определено време од денот, Не е вклучено премиум увозни пијалоци, пијалоци во лименка и шише, специјални вина, свежо цедени сокови, пијалоци во диско барот, пакуван сладолед, À La Carte ресторани (кинеска, италијанска и турска кујна, рибен ресторан) со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À La Carte ресторани (кинеска, италијанска и турска кујна, рибен ресторан), барови низ хотелскиот комплекс, диско бар. Доктор, перална, хемиско чистење, телефон, факс, фризер, такси, продавници, аптека, изнајмување кола. Интернетот е бесплатен во заедничките делови на хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, долга околу 700 м со две платформи. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, инфинити базен, аква парк, турска бања, сауна, парна соба, фитнес центар, тенис, пинг понг, пикадо, билијард, ватерполо, одбојка на плажа, аеробик, фитнес центар. Со доплата се спортови на вода, масажи и третмани во СПА центарот, осветлување за тениски терени и опрема, нуркање. Дневни и вечерни анимации, мини клуб за деца.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација