Doubletree by Hilton Bodrum Isıl Club Resort

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Doubletree by Hilton Bodrum Isıl Club Resort
 • 157 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Doubletree by Hilton Bodrum Isıl Club Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 25 km од аеродромот и на 8 km од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 277 соби.

  Стандардни соби со поглед кон градина (25 m², макс. 2 лица).

  Делукс стандардни соби (30 m², макс. 3 лица).

  Фамилијарни соби со поглед кон градина и море (56 m², две кулатила. макс. 4 лица).

  Делукс фамилијарни соби со поглед кон градина или море (55 m², две спални соби и две купатила, макс. 4 лица).

  Апартмани со поглед на море (59 m², макс 3 лица).

  Соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, влечки и бањарки, фен, ЛЦД ТВ со сателитси канали, телефон, сеф, мини бар (само сокови на пристигнување), електричен бокал, сет за кафе и чај, пегла и даска за пеглање, балкон или тераса, Wi-Fi интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот, локална морска храна, À la carte ресторани, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци, пијалак за добре дојде, бар на плажа и покрај базен, лоби бар.

  Со доплата се: увозни пијалаци кои што не се на листата, пијалаци во шише и лименка, енергетски пијалаци, свежо цедени сокови, услуга во соба и се останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани, барови низ хотелскиот комплекс.

  Со доплата се: доктор, чување деца, перење алишта и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет во собите и заедничките простории во хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, лежалжи, чадори и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Базени за возрасни и деца, јога, стрелаштво, игри покрај базен, зумба, гимнастика во вода, одбојка во вода, фудбал, одбојка на плажа, турска бања, сауна, тенески терени, пинг понг, терени за кошарка, фитнес центар се бесплатни.

  Со доплата: третмани на тело и лице и масажи во спа центарот, осветлување за тенески терени, спортови на вода, забавни програми во текот на денот и навечер, музика во живо неколку пати во текот на денот.

  Мини клуб за деца со разни активности и мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација