DUJA Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • DUJA Bodrum
 • 73 слики
 • Наша препорака

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо DUJA Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Торба, на 23 km од аеродромот и на 10 km од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 420 соби, распоредени во главната зграда, village и клуб дел.

  Клуб соби (24 m², макс.2+1 лице)

  Village соби (23-35 m², макс. 3+1 лице)

  Делукс стандардни соби (23-27 m², во главната зграда, поглед на море, макс.2+1 лице)

  Делукс фамилијарни соби (65 m², две соби, макс.3+1 лице). Делукс апартман со поглед на море (85 m², макс. 4+2 лица)

  Делукс апартман со поглед на копно (95 m², макс. 4+2 лица)

  Гранд апартман (110 m², макс. 6 лица, два балкона, 1 тераса, приватен базен, ламинат на подот, две купатила, клуб кола, бесплатно користење на À la carte ресторанот, бесплатен павилјон на плажа, трансфер од аеродром до хотел, специјална услуга, поглед на море)

  Соби за лица со попреченост (во главната зграда)

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, тепих (во собите во главната зграда), мермер (во Village собите) или плочки (во клуб собите), ЛЦД ТВ со сателитски програми и музички канали, телефон, сеф, мини бар (секојдневно се полни), клима, влечки, електричен бокал, сет за кафе и чај, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, полноќна супа, закуски во текот на денот, слаткарница со солени и благи колачи, гозлеме, детско, диететско и вегетаријанско бифе во главниот ресторан за време на ручек и вечера, À la carte ресторани се бесплатни за престој од мин. 5 ноќевања (освен Nepenthes À la carte ресторан), некои увозни и локални алкоолни и безалкохолни пијалаци, турско кафе, сладолед во одредено време од денот.

  Не се вклучени: некои увозни и премиум пијалаци, пијалаци во шише и лименка, енергетски пијалаци, услуга во соба, Nepenthes À la carte ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани (италијанска, турска, морска, азиска кујна, скара), барови низ хотелскиот комплекс и на плажа, слаткарница.

  Со доплата се: доктор, перење и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, фотокопир, организација на приватни прослави (годишнина, свадба, роденден), изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во заедничките делови од хотелот и собите.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, долга 370 m, има и платформа.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.

  Павилјоните на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни ивнатрешни базени за деца и возрасни, тобогани, турска бања, сауна, фитнес, пинг понг, тениски терен, мини фудбал, јога, пилатес, водна гимнастика, одбојка на плажа, пикадо, ватерполо.

  Со доплата се: третмани во СПА центарот, масажи, осветлување за тениските терени, спортови на вода, детска количка (за деца 1-4 год).

  Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми навечер, тематски вечери, музика во живо неколку пати неделно. Мини клуб за деца со спортски активности, игри во базен, креативни активности.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација