Golden Age Crystal Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Golden Age Crystal Bodrum
 • 33 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Golden Age Crystal Bodrum

 • Положба

   Хотелот се наоѓа во Јаликавак покрај плажа и на само 5 минути со кола до центарот и марината, 20 км од Бодрум  и 40 км од аеродромот во Бодрум.

 • Сместување

  Хотелот располага со 341 соба во главна, анех и клуб зграда која се наоѓа во градината.

  Стандардни соби (33 m², во главната зграда, со поглед на море или градина, макс. 2-3 лица)

  Фамилијарни соби (35 m², една сплана соба со дупли кревет, дневна со софа, макс. 2+2 лица)

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, сплит клима, телефон, мини бар (со доплата), LCD TV, балкон (некои соби се без балкон), сеф, влечки.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот, чај, кафе и колачи, бар на плажа, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци.

  Со доплата се: увозни пијалаци, пијалаци во шише и лименка, енергетски пијалаци, свежо цедени сокови, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар на плажа и покрај базен, бар со закуски на плажа.

  Со доплата се: доктор на повик, перење алишта, продавници, изнајмување кола, телефон и факс, фризер.

  Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 600 m од хотелот.

  Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, одбојка на плажа, аеробик, пикадо.

  Со доплата се: спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот, навечер шоу програми, тематски вечери, кабаре, караоке, музика во живо.

  Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, активности за деца.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација