Hapimag Sea Garden Resort

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Hapimag Sea Garden Resort
 • 46 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Hapimag Sea Garden Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во Јаличифтлик, на 17 км од центарот на Бодрум и на 45 км од аеродромот во Бодрум.

 • Сместување

  Хотелот има 285 соби.

  • Стандардните соби со поглед на градина или море – 31 м² , една спална, едно купатило, балкон, макс. 2+1 лице.
  • Фамилијарни соби со поглед на градина или море – 62 м², две поврзани соби, две купатила, балкон, макс. 3 возрасни +1 дете или 4 возрасни лица
  • Апартман со поглед на море – 62 m², една спална соба, една просторија за дневен престој, едно купатило, џакузи, балкон, макс. 2 возрасни + дете или 3 лица.
  • 2 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се опремени со клима, LCD / сателитска TV, мини бар (бесплатно и секој ден се дополнува со вода, пиво и безалкохолни пијалоци), сеф, сет за чај и кафе, купатило со када или туш кабина, огледало за шминкање, фен, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса за појадок, ручек, вечера, ужинки во главен ресторан. Пет À La Carte ресторни (Chacha со мексиканска кујна, Laguna со медитеранска храна, Merhaba и BBQ со медитеранска и турска кујна) еднаш бесплатно за мин. 5 ноќевања со претходна резервација. Хотелскиот комплекс има 5 бара. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и некои увозни пијалоци се вклучени во концептот. Локални и увозни премиум пијалоци со доплата.

 • Содржини

  Има вкупно 3 плажи. Хотелска плажа, ,,holliday vilagge” плажа и ,, тивка плажа”. Ultra all концептот важи само за хотелската плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Плажа

  Приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Два базена за возрасни, еден затворен базен и базен за деца со лизгалка, турска бања, фитнес центар. СПА услуги и масажа со доплата. Посебна атракција е Мини Бодрум во рамките на комплекост и место за собирање во секое време од денот и го носи духот на Бодрум во хотелскиот комплекс. Мини клуб за деца од 04-07 години, макси од 8-11 год и клуб за тинејџери од 12-16 год со разновидни активности и забави инспирирани од природата, претстави, олимписки игри, игри како што се барање на закопно богатство, гусарски денови, излет во село, мини диско и сл. Доплата за спортови на вода, часови по нуркање, сквош, тениско игралиште, доктор, услуги за перење и хемиско чистење, доктор, услуга во соба, изнајмување на велосипед.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација