LABRANDA TMT Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • LABRANDA TMT Bodrum
 • 37 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо LABRANDA TMT Bodrum

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Бодрум, на околу 35 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 329 соби.

  • Стандардни соби 20-24 м², макс. 2 + 1 дете. Собите се на ридот од хотелскиот комплекс.
  • Анекс стандардни соби 38 м², две спални соби одвоени со врата, макс. 4 лица
  • Супериор соби 34 м², поголеми од стандардните соби, една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лице
  • Фамилијарните соби од анекс делот се се околу 100 метри од централниот дел на хотелот. До нив се стигнува со лифт преку пешачки мост и скали.
  • 3 соби за лица со попреченост, макс. 2 лица.

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен, огледало за шминкање, сет за бања, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), сеф, ТВ со национална и интернационална програма), сет за кафе и чај, клима, телефон, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа,детско бифе во главен ресторан, таверна снек бар, ѓомлезе, слаткарница, локални стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време од денот, попладневно кафе и чај. Со доплата се премиум пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, шампањ, енергетски пијалоци, услуга во соба, коктели, À a carte ресторани со претходна резервација и со доплата, и сѐ она што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс – на плажа, во лоби, покрај базен, À a carte ресторани. Со доплата се доктор, чување деца, телефон, факс, перење и хемиско чистење, фризер, продавници. Wi-Fi интернет е достапен во лоби и на јавните површини од хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 2 лизгалки, џакузи, фитнес центар, турска бања, парна бања, сауна, пинг понг, пикадо, одбојка на плажа, кошарка, дневни активности, вежби и вечерни забави и забани програми со стручен тим за анимација. За деца има мини клуб од 4-12 год, мини диско со обучен тим. Со доплата се сите спортови на вода, масажа и услуги во центарот за убавина.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација