Lujo Hotel Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Lujo Hotel Bodrum
 • 64 слики
 • Наша препорака

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Lujo Hotel Bodrum

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 20 км од центарот на Бодрум и околу 15 км од аеродромот. Хотелот е отворен во мај 2018 година на површина од 110.000 м².

 • Сместување

  Овој луксузен хотел има 24 типа соби распоредени во 13 четвороспратни блокови.

  Сите соби имаат поглед кон море или делумен поглед кон море. Сите соби имаат клима, мини бар, сеф, бањарка, влечки, луксузна козметика во купатило, електричен бокал, апарт за кафе, можност за бирање перница и душек, пегла и даска за пеглање, SAT LCD TV, Wi-fi интернет.

  Супериор соби (45 м², делумен или целосен поглед на море, еден француски кревет или единечни кревети, софа, макс. 3 возрасни + 1 дете до 7 год).

  Делукс соби (50 м² , еден француски кревет или два единечни кревети, две софи, делумен поглед на море, макс. 2+2 возрасни и 1 дете до 7 години).

  Terrace соби со делумен и со поглед на море (50 м², француски кревет или два единечни кревета, софа, макс. 3 возрасни). Собите што имаат директен поглед на море на терасата имаат џакузи и лежалки, а собите со делумен поглед на море имаат када и лежалки на терасите. Forest соби (55м², еден француски кревет, софа, макс. 3+1 дете, директен поглед на море, џакузи на тераса).

  Фамилијарни соби (65 м², директен или делумен поглед на море, една соба со француски кревет, една соба со два единечни кревети, едно купатило, макс. 4 возрасни + дете до 12 години).

  Лагуна Супериор соби (со делумен и директен поглед на море и базен, 45м², еден француски кревет или два единечни кревети, една софа и директен пристап на загреан базен во пролет, макс. 3 возрасни).

  Лагуна делукс соби (со делумен и директен поглед на море, 60м², еден француски кревет или два единечни кревети, две софи и директен пристап на загреан базен, постои преграда / завеса што ја дели собата на два дела, макс. 2 + 2 и дете до 12 год).

  Indigo Clubber Terrace соби (42-70 м², француски кревет, директен поглед на море, када на тераса. Овие соби имаат посебен внатрешен дизајн и се соби само за возрасни лица, сместени во Indigo Beach Club, макс. 2 лица).

  Indigo Laguna Clubber (50 м², имаат француски кревет и директен пристап на заеднички базен на тераса, овој дел е само за возрасни, сместени во Indigo Beach Club, макс. 2 лица).

  Во хотелот има и Family Corner Suite, Family Corner Terrace Suite, Laguna Duplex Family Suite, Forest Suite, Citrus Villa, Pina Villa, Presidential Villa.

 • Услуга

  À la carte all inclusive. Хотелот има 9 À la carte ресторани кои гостите може да ги користат бесплатно со претходна резервација – Koza, Asma, Alarga, Sorriso, El Gaucho, Shibori, Quinoa, Opa (+16) и Secret, 14 барови Chocolate bar, Lobby bar, Joy bar, Escape bar Pier Lotus, Indigo bar, Indigo Night bar, Sports bar, Fly-inn, Puppet Arena, Pablo Esco bar (+16) и слаткарница.

  Со доплата вечера во El Gaucho, Shibori i Secret ресторани, премиум пијалоци и сѐ што не е во концептот на хотелот.

  Со доплата: услуга во соба, чување деца, телефон, доктор, излети со хелихоптер, изнајмување јахта, сала за состаноци.

 • Содржини

  Хотелот има околу 1 км долга плажа со бел песок и платформа долга 1850 м² - Joy Beach, Escape Beach, Indigo Beach Club +16, Secret Beach. Лежалки, чадори за сонце се бесплатни. Со доплата се павилјони на плажа.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња. На плажата има и платформа долга 123м. Лежалки и чадори се бесплатни, а крпите се со депозит.

 • Спорт и забава

  На гостите на располагање им се 9 базена, аква парк со 6 лизгалки (главен базен, базен за деца, Fly-Inn базен, Joy Beach базен со морска вода, Indigo Beach Club базен, затворен базен за возрасни и затворен базен за деца, базени кои ги корститат вилите и базени кои се заеднички за лагуна делукс и лагуна супериор собите.

  Од останатите содржини се дневни и вечерни анимации и забави, жива музика, кино, диско, играчница, јога, пилатес, кошарка, фитнес центар, одбојка на плажа, мини фудбал, курс по пливање, 4 тениски терени.

  Со доплата се спортови на вода, часови по сурфање, часови по нуркање, приватни часови по пилатес, фитнес со личен тренер. Гостите имаат на располагање парна бања, сауна, солена соба.

  Со доплата се турска бања, третмани за лице и тело, масажа, фризер. За деца има детски базен, аква парк, Kijo Club, мини диско, мини театар, дневни и вечерни анимации и забави со стручен тим.

  На барање има голема понуда во рамките на хотелот за услуги за бебиња.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Тенис
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација