Selectum Luxury Door’A

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Selectum Luxury Door’A
 • 41 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Selectum Luxury Door’A

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Торба, на 10 km од Бодрум и 25 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 71 соба.

  Супериор соби (40 m², една спална соба и софа, едно купатило, балкон, поглед на градина, макс. 3+1 бебе)

  GRAND SEA соби (50 m², една спална и софа, едно купатило, балкон, поглед на море, макс. 3+1 бебе)

  СПА Апартмани (35 m², една спална и софа, едно купатило, балкон, поглед на градина, макс. 2+1 бебе)

  SEA Апартман (60 m², една спална и софа, едно купатило, балкон, поглед на море, макс. 3+1 бебе)

  Фамилијарен апартман (100 m², две спални, две купатила, една дневна соба, балкон или тераса, поглед на море, макс. 4+1+1)

  Фамилијарна вила (160 m², 3 спални, две купатила, дневна соба, 2 балкона и 2 тераси, поглед на море, макс. 6+1+1)

  Гранд вила (305 m², 4 спални соби, 4 купатила, дневна соба, поглед на море, балкон и тераса, базен, макс. 8+1+1)

  Премиум вила (500 m², пет спални соби, 5 купатила, дневна соба, поглед на море, балкон и тераса, базен, макс. 10+1+1 лица).

  Сите соби имаат клима, телефон, мини бар (вода, сокови, пиво се дополнуваат секој ден), сеф, бокал, LCD TV, фен, сет за купатило, балкон, а вилите балкон и тераса.

  Фамилијарните апартмани, фамилијарните вили, гранд вилите и премиум вилите расоплагаат и со просторија за дневен простор, плоча за готвење, фрижидер, микробранова печка, рерна, терпезариска маса, машина за перење алишта. WI-FI интерент е достапен во собите и на сите јавни површини во хотелот.

 • Услуга

  À La carte All Inclusive – пијалак и благо за добредојде, појадок À La carte (од 07.30-11.00 во Cage главен ресторан, вода, топли пијалаци и безалкохолни пијалаци, ручек (Door’A À la carte ресторан од 12.00-17.00 часот, детско мени за време на ручекот и вечерата, вечера од À la carte мени, слаткарница, лоби бар, бар на плажа, À La carte All Inclusive концептот е во периодот од 07:30 до 24.00 часот.

  Со доплата се: премиум и некои увозни пијалаци, свежо цедени сокови, храна и пијалаци после полноќ, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Главен ресторан, À La carte ресторани, барови низ хотелскиот комплекс, слаткарница.  

  Со доплата се: Доктор, чување деца, телефон, факс, перење и пеглање алишта, продавници, изнајмување кола, ВИП трансфери, организирани тури.

  Wi-Fi бесплатно во собите и заедничките простории на хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

  Павилјоните на плажа се со резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Загреан отворен и затворен базен за возрасни и деца, турска бања, сауна, парна соба, фитнес центар, пинг понг, шах, одбојка на плажа, пикадо, карти, табла.

  Мини клуб за деца.

  Со доплата се: спортови на вода, персонален тренер, нуркање, изнајмување брод, СПА третмани и масажа.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација