Sheriff Residence

 1. Turcija
 2. Marmara Region
 3. Istanbul
 • Sheriff Residence
 • 7 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Sheriff Residence

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 40 км од аеродромот во Анталија и 50 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 515 соби во три згради.

  Стандардни соби (27 м², една спална со француски кревет + софа, или два единчени кревета и една софа, едно купатило, макс. 3 лица).

  Економски соби (27 м², една спална со француски кревет + една софа или два единечни кревети + софа, еднo купатило, макс.3 лица, собите се со поглед кон патот или кон соседниот хотел).

  Фамилијарни соби (45 м², дуплекс, лоцирани на најгорниот кат од хотелот, со две спални соби – горниот кат е како галерија, има француски кревет, на долниот кат има француски кревет и софа, едно купатило, макс. 4 +1лица).

  Гранд апартмани (74 м²,  директен поглед на море, дуплекс со отворени скали, доле има една спална соба со француски кревет + една софа, и дневна со дел за седење, на горниот кат уште една спална соба со француски кревет + една софа, две купатила, макс. 5 лица),

  Јуниор апартман (31 м², една спална соба со француски кревет, едно купатило, џакузи, макс. 2+1 бебе) и

  2 соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима систем кој што работи согласно временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци секојдневно се полнат), сеф, сателитски ЛЦД ТВ со музички канали, распрскувач на вода и детектор за чад, ламинатен паркет, и балкон со поглед кон градина или море (страничен поглед).

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, детско и диететско бифе во главниот ресторан, места за закуски во текот на денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој од 7 ноќевања во еден од нив (не е дозволено за деца под 12 години), мини бар полнет со вода и безалкохолни пијалоци секојдневно, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, попладне сладолед близу базенот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Samui – главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани – La Luna (италијански), Khun Mac (кујна од далечен исток), Sarai (рибен), Osakbasi турски, Sushi bar, ресторан и бар за закуски, кафé Чај, бар во лоби и на плажа, диско клуб Charma.

  Доктор, чување деца, фризер, перална и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Кабаните на плажа и покрај базен се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, одбојка на плажа, мини голф, пинг понг, кошарка се бесплатни. Масажа, СПА центар за убавина и здравје, билијард, спортови на вода се со доплата.

  Забавни програми во текот на денот, спортски натпревари покрај базенот, навечер шоу програми, музика во живо. Мини клуб со специјални програми за деца од 4-12 години, мини диско навечер.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Локација