Hotel Perun Lodge

 1. Bugarija
 2. Bansko Region
 3. Bansko
 • Hotel Perun Lodge
 • 37 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Hotel Perun Lodge

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 300 метри од долната станица на гондола-лифтот и на околу 700 метри од центарот на Банско.

 • Сместување

  Изграден е во 2009 година, а реновиран во 2016 година. Хотелот има 1 зграда, 4 ката, 2 лифтови, 150 сместувачки единици.

  • Студија (2 единечни + 1 дополнителен кревет; макс. 2 + 1 дете), околу 30 м² - имаат дупли кревет, а дополнителниот кревет е фотелја на растегнување, сите имаат купатило со туш кабина, некои студија имаат балкон. Некои од студијата се со 2 единечни кревета.
  • Апартмани со 1 спална соба (2 единечни + 2 дополнителни кревета; макс. 3 возрасни или 2 возрасни + 2 деца), околу 30 м² – имаат спална соба со дупли кревет и дневна соба со софа на спуштање. Некои апартмани имаат балкон. Сите апартмани имаат купатило со туш кабина или када.
  • Јуниор апартмани (2 единечни + 1 дополнителен кревет, макс. 3 возрасни), околу 40 м² – една пространа просторија со дупли кревет и софа на спуштање, купатило со када, фен, бањарка, мини фрижидер.

  Сите апартмани имаат ламиниран под со плочки, централно греење, кабелска телевизија, телефон, сеф во собата, Wi-Fi (бесплатно), фен, бањарка. Апартманите се опремени со: мини фрижидер, микробранова печка, тостер и котел. Нема опција за готвење.

 • Услуга

  Ноќевање со појадок (BB)

 • Содржини

  Рецепција, услуга во соба (се доплаќа), Wi-Fi во хотелскиот простор (бесплатно), простор за чување сопствена ски - опрема (бесплатно), главен ресторан со зимска градина, À la Carte ресторан, лоби бар. Домашни миленици: Не е дозволено.

  За деца: Детско креветче (на барање, бесплатно), детски столчиња во ресторанот (бесплатно), дел за деца во базенот, детска соба за игри (без надзор).

  Без доплата: Користење затворен базен (25м x 5м, 2м длабочина), сауна, парна бања, фитнес, простор за чување сопствена ски - опрема, превоз до долната станица на ски-лифтот според распоредот на хотелот (скоро на секои 30 минути), сеф, Wi-Fi во хотелот.

  Со доплата Вечера на шведска маса, масажа, џакузи, СПА третмани.

  Паркинг: Надворешен паркинг и гаража - се плаќа и со ограничен паркинг простор.

 • Веб страна на хотелот

Локација