Premier Luxury Mountain Resort

 1. Bugarija
 2. Bansko Region
 3. Bansko
 • Premier Luxury Mountain Resort
 • 54 слики

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT , БАНСКО БУГАРИЈА Premier Luxury Mountain Resort е хотел со 5* сместен во живописното гратче Банско, познатиот ски-центар на Пирин Планина, и нуди прекрасен поглед кон бујната шума, п ланините и градот. Информации за областа : Со најдолгиот скијачки период на Балканот, од 15 декември до 15 април секоја година, Банско е место за скијачи, сноубордери и љубители на зимс

Инфо Premier Luxury Mountain Resort

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT, БАНСКО БУГАРИЈА

Premier Luxury Mountain Resort е хотел со 5* сместен во живописното гратче Банско, познатиот ски-центар на Пирин Планина, и нуди прекрасен поглед кон бујната шума, планините и градот.

 

Информации за областа:

Со најдолгиот скијачки период на Балканот, од 15 декември до 15 април секоја година, Банско е место за скијачи, сноубордери и љубители на зимски спортови од целиот свет. Летото и есента се исто така возбудливи периоди бидејќи планината Пирин, наследство на УНЕСКО, се трансформира во рај за сите љубители на природата. За време на вашиот престој во текот на целата година се организира планинарење по планини, јавање, екскурзии во близина, културни и детски активности.

 

Сместување – капацитети и услуги:

• 115 соби и апартмани

• 4 колекции на соби 

• 2 ресторани (Амврозија и главен ресторан Дионисос – шведска маса)

• 1 бар - ресторан (Нектар бар и ресторан)

• Бесплатен Wi-Fi

• Сала за состаноци (капацитет до 80 лица)

• Велнес СПА & центар за убавина

• Фитнес центар

• Внатрешни и надворешни (сезонски) загреани базени

• Детски клуб и анимација за деца

• Детско игралиште на отворено

• Соба за игри со билијард

• Бесплатен трансфер до гондола за време на скијачката сезона

• Консиерж служба

• Продавница за сувенири

• Бесплатен паркинг на отворено со капацитет од 80 места

• Домашни миленици не се дозволени

 

ОПИС НА СОБИ И Апартмани

 

Смарт колекција - Карактеристики:

 

• Пространи соби со поглед на планината Пирин и Банскошише вода за добредојдебесплатен WI-FI и сателитска ТВ, современа декорација, мини бар, сеф, бањарки и влечки, брендирана козметика за лична хигиена, фен, бесплатно кафе и чај во собата, бесплатен пристап до Le SPA центарот (внатрешен загреан базен, 3 типа на сауна, џакузи, Knapp’s walk) и премиер фитнес центар.

 

 

Executive Collection- Карактеристики:

 

• Пространи соби со поглед на планината Пирин и Банско, шише вино за добредојде, шише вода и корпа со овошјебесплатен WI-FI и сателитска ТВ, современа декорација, мини бар, сеф, бањарки и влечки, брендирана козметика за лична хигиена, фен, бесплатно кафе и чај во собата, бесплатен пристап до Le SPA центарот (внатрешен загреан базен, 3 типа на сауна, џакузи, Knapp’s walk) и премиер фитнес центар.

 

Резидентна колекција – ВИП услуги

 

• Експресно пријавување и одјавување, пријавување во собата со водич од страна на Guest Relations, рано пријавување и касно одјавување (по достапност), местење кревет, пенливо вино на пристигнување, корпа со овошје и гурманско изненадување од готвач, брендирана козметика, клима, бесплатен WI-FI и сателитска ТВ, мини бар, сеф,  бесплатен пристап до Le SPA центарот (внатрешен загреан базен, 3 типа на сауна,  џакузи, Knapp’s walk) и Премиер фитнес центар, бањарки и влечки, фен, бесплатно кафе и чај во собата, машина за еспресо и бесплатни капсули за еспресо, услуга од приватен готвач (на барање и со доплата), бесплатен појадок во соба (на барање), специјално мени за перници (на барање), oтпакување и пакување (по барање), батлер (на барање), посебно мени за бања (на барање и со доплата).

 

Премиер колекција - Карактеристики

 

Колекцијата на соби PREMIER е препознатлив клуб на софистицирани апартмани што го спојува ревитализираното чувство на гостопримство со луксуз, релаксација и вистинска лична услуга. 

• Експресно пријавување и одјавување, пријавување во собата со водич од страна на Guest Relations, рано пријавување и касно одјавување (по достапност), местење кревет, пенливо вино на пристигнување, корпа со овошје и гурманско изненадување од готвач, брендирана козметика, клима, бесплатен WI-FI и сателитска ТВ, мини бар, сеф,  бесплатен пристап до Le SPA центарот (внатрешен загреан базен, 3 типа на сауна,  џакузи, Knapp’s walk) и Премиер фитнес центар, бањарки и влечки, фен, бесплатно кафе и чај во собата, машина за еспресо и бесплатни капсули за еспресо, услуга од приватен готвач (на барање и со доплата), бесплатен појадок во соба (на барање), специјално мени за перници (на барање), oтпакување и пакување (по барање), батлер (на барање), посебно мени за бања (на барање и со доплата).

 

 

 


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца

Локација