Winslow Infinity

 1. Bugarija
 2. Bansko Region
 3. Bansko
 • Winslow Infinity
 • 54 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Winslow Infinity

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Winslow Infinity Apart Hotel се наоѓа на околу 700 метри од долната станица на гондола-лифтот и околу 2 километри од центарот на Банско.

 • Сместување

  Изградена 2008 година, реновиран 2017 година, 3 згради (неповрзани една со друга), 4 ката, лифт, 71 единица.

  • Студио (2 редовни кревети, макс 2 особи), прибл. големина 30-40мкв. - една соба со брачен кревет, нема можност за дополнително легло.
  • Апартман со 1 спална соба (2 редовни и 1 дополнителен кревет, максимум 3 особи или 2 реклама+2 деца.), прибл. големина 55 кв.м. - спална соба со брачен кревет или два кревети и дневна соба со раздолжен тросед.
  • Апартман со 2 спални соби (4 редовни и 1 дополнителен кревет, макс 5 особи или 4 возрасни + 2 деца.), прибл. големина 60-100мкв. - две спални соби (со два кревети или со брачен кревет) и дневна соба со раздолжен тросед.
  • Апартман со 3 спални (6 редовни кревети и 1 дополнителен кревет, максимум 7 особи или 6 особи + 2 деца.) - три спални соби со брачен кревет или два единечни и дневна соба со раздолжен тросед

  Сите апартмани имаат индивидуално греење, кујна (микробранова печка, прибор за јадење, котел, тостер, фрижидер), сателитска ТВ, телефон, интернет, ламинат/под со плочки, бања со туш (и некои када). Некои имаат балкон. Фен може да се изнајми од рецепција.Некои апартмани имаат камин. Дрво за камин може да се обезбеди на барање, со доплата. Нема соби за инвалиди.

 • Услуга

  Ноќевање со појадок, НВ

 • Содржини

  Рецепција, сефови за изнајмување, Wi-Fi на јавни површини, складиште за скијање за сопствена опрема, лоби бар, ресторан

  За деца: Детско креветче (на барање, бесплатно), детски столчиња во ресторанот, детска соба за игри, чување деца (на барање)

  Без доплата: Користење на базен (12mx6m), парна бања, сауна, фитнес, џакузи, Wi-Fi во заедничките простории, пристап до интернет во собите

  Со доплата: Масажа

  Паркинг: Гаража – се плаќа – 10 евра за 24 часа. Бесплатен паркинг

  Домашни миленици: Дозволени се домашни миленици до 6 кг со доплата, претходна потврда од хотелот - 10 евра на ден

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација