Asia Beach Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Asia Beach Resort & Spa
 • 37 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Asia Beach Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Обагол на 3км од центарот на Аланија и 130 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 320 соби.

  • Стандардни Соби: (28-41м², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, една софа, едно купатило, со или без балкон, макс. 3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби со Кревети на Спрат: (39м², една спална соба со француски кревет, помала соба одвоена со лизгачка врата со кревети на спрат за деца, едно купатило, макс. 3+1 лицa).
  • Делукс Апартмани со Поглед на Море: (62 м², две спални соби – се минува низ главната спална за да се стигне до помалата спална за деца, едно купатило, со балкон, макс. 4+1).
  • Selection Апартман: (58-74м², две спални соби одвоени со врата, две купатила, со или без балкон, макс. 5+1 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (со вода и безалкохолни пијалоци се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, бесплатна Wi-fi интернет конекција, со или без балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладне чај и кафе, доцна вечерна услуга, сите локални и стандардни алкохолни и безакохолни пијалоци од 10.00-24.00ч., сладолед во слаткарница, безалкохолни пијалоци и пиво во барот на плажа од 10.00-17.30ч., Диско клуб само локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 02.00 часот. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци,пијалоци кои што не се на менито, свежо цедени сокови, специјални коктели, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите флаширани пијалоци, витамин бар дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - турска и италијанска кујна, лоби бар, бар покрај безенот и на плажа. Доктор, чување деца, перење и пеглање, телефон, факс, интернет катче, продавници, фризер, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. Бесплатна Wi-fi интернет конекција во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа и со карпи. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Има тунел под патот кој води до плажата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни со дел за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг, теретана. Спортови на вода, масажа и СПА & Wellness центар, билијард, компјутерски игри, куглање дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и на базенот, вечерен шоу програм. Мини клуб за деца од 04-12 год., детско игралиште и мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација