Kirman Arycanda De Luxe

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kirman Arycanda De Luxe
 • 67 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Kirman Arycanda De Luxe

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Карабурун, 27 км од Сиде, 33км од Аланија и 100 км. од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 360 соби во четирикатница.

  • Стандардни Соби: (29м², 1 спална соба со француски кревет + 1 единечен кревет, 1 купатило, макс 3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: (39m², 2 спални со врата измеѓу, 1 купатило, макс 4+1 лица).
  • 5 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со када и туш кабина, фен, клима уред (работи во одредени часови, во зависност од временски услови), телефон, мини бар (вода и безалхохолни пијалоци кои се надополнуваат секој ден), сеф (со доплата), сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, WI – FI интернет конекција (со мала брзина), балкон. Собите се со поглед на море и копно.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – од 10:00 -02:00, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во рестораните на плажата, попладневни кафе паузи, чај и торти, вечера и полноќни закуски, домашни алхохолни и безалхохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација, еднаш во текот на цел престој. Се доплаќа: специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци во Point bar 02:00-08:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан надворешен и внатрешен, À la Carte ресторани - медитерански, Kebab House (турска кујна), азиски ресторан и мексикански, барови во хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет во целиот хотел е бесплатно.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа со камчиња. Лежалки и чадори за плажа, пешкири и душеци се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, водни лизгалки, турска бања, фитнес центар, џакузи, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг. Се доплаќаат сауната, масажи, осветлувањето на тениските терени, спортови на вода и билјард. Анимации во текот на денот и навечер, вечерни шоуа, Мини клуб за деца 4-12 год, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација