Crystal Flora

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Crystal Flora
 • 37 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Crystal Flora

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 25км од Анталија, 17км од Кемер и 35км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 521 соби во 3-катни бунгалови.

  • Стандардни соби – вклучувајќи 6 соби за лица со попореченост (19м²,спална соба, купатило, макс. 2 лица, нема место за бебешка корпа),
  • Големи стандардни соби (21м², спална соба со француски кревет + единечен кревет, купатило, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни соби (37м², две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица),
  • Делукс фамилијарни соби (40м², две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица),
  • фамилијарни соби со кревети на спрат (40м², две спални одвоени со врата, една со француски кревет и другата со кревети на спрат + единечен кревет, макс .4+1 лице).

  Собите се со приватно купатило со туш кабина и фен, влечки, клима, телефон, мини бар (се дополнуваат сокови секој ден), сеф, сат. тв со музички канали, ламинатен и керамички под, балкон или тераса, WI – FI.

 • Услуга

  Ултимејт сѐ вклучено –- локален концепт и концепт на здрава исхрана - 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини наутро и навечер, вечера, храна за деца и бебиња, диетална и вегетаријанска храна, детокс бар, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани (турски и италијански) со резервација однапред и еднаш за време на престојот, сладолед во одредено време. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, наргиле, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, пури, увозни пијалоци од 01.00–10.00 часот, рибен À la Carte ресторан, услуга во соба.

 • Содржини

  Aspendos – главен ресторан, À la Carte ресторани: турски, италијански и рибен, барови околу хотелсиот комплекс, диско. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, фризер, шопинг центар, изнајмување кола се со допалта. WI -FI е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. Павилјоните се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за деца и возрасни, слајдови на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, теретана, тениски терени, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, Спа, осветлување и опрема за тениски терени, куглање, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04 – 12 и тин клуб од 13 – 17 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација