Alarcha Hotels & Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Alarcha Hotels & Resort
 • 75 слики
 • 2 деца бесплатно

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Alarcha Hotels & Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кизилот, на 100 км од аеродромот во Анталија.-

 • Сместување

  Вкупно 430 соби во една главна зграда.

  • Еко соби (31 м², една спална соба со дупли кревет и софа, купатило, соби само со поглед на копно),
  • Стандардни соби (31 м², спална со дупли кревет и единечен кревет, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Сениор соби (37 м², спална сo дупли кревет, купатило, макс. 2 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, када и фен, бањарки, влечки, клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), бокал, сет за чај и кафе, сеф, ламинатен под сателитска тв и музички каналки, WI-FI, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужинка, ручек, попладневна ужина, торта, кафе, чај, вечера, полноќна ужина и ран појадок. Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијлоци, храна и пијалоци после 24-00 часот, сладолед во одредено време, мини бар со вода и безалкохолни пијалоци се дополнува секој ден, диететска и детска храна само во главниот ресторан. Не е вклучено: увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци кои не се на менито, сите флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - турски, италијански и рибен ресторан, барови насекаде околу хотелскиот комплекс, диско клуб. Доктор, перење, шопинг центар, изнајмување кола, WI-FI бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња. Крпи, лежалки и чадори се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Внатрешен и надворешен базен, базен за деца, слајдови на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, парна соба, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: масажа, велнес центар, билијард и соба за игри, спортови на вода. Забавни програми, натпревари, шоу програми навечер, мини клуб за деца.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Локација