The Sense Deluxe

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • The Sense Deluxe
 • 22 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">THE SENSE DELUXE HOTEL - 5* - KUMKOY - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Кумкој mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333; mso-ansi-language:MK" lang="MK">на mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-lat

Инфо The Sense Deluxe


THE SENSE DELUXE HOTEL - 5* - KUMKOY - SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 4 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 374 соби во 5 блока. Стандардни соби (26 м², една спална соба со францисуки кревет + еден кревет на расклопување, купатило, макс. 2+1 лице), Swim up апартман (26 м², на приземје во хотелот, една спална соба со француски кревет и софа, купатило, макс. 2+1 лице). Јуниор апартман (37 м², една поголема соба со софа и француски кревет, купатило, макс. 3 лица), Дуплекс фамилијарна соба (45 м², две спални соби, на долниот кат има два единечни кревети, горен кат - отворена галерија - со француски кревет, две купатила, макс. 4 лица). Апартмани (48м², една голема соба со француски кревет + две софи, едно купатило, макс. 3 лица).


 Сите соби се опремени со купатило со туш или када, фен, централен клима систем со индивидуална контрола, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при доаѓање, а потоа вода се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, ЛЦД ТВ со сателитски програми и музички канали.


Услуга: Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утрински и попладневни закуски, вечера, ноќни закуски, локални и безалкохолни пијалоци од 10.00-02.00 часот, сладолед во одредени часови од денот, À la Carte ресторани со претходна резервација eднаш во текот на престој од 7 ноќевања, снек бар на плажа од 10.00 часот до 18.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци и од лименка, специјални вина, сите пијалоци по 02.00 часот.


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Osmanli – турска кујна, Lagos – рибен ресторан, La Vitas – италијанска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Со доплата: доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, интернет, шопиг центар, изнајмување кола. WI – FI интернет конекцијата се доплаќа во целиот хотел.


Плажа: Хотелска песочна плажа на 200 м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни. Има бесплатен превоз до плажа.


Спорт и забава: Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, еден базен за возрасни (+16), фитнес центар, сауна, турска бања, пинг-понг, одбојка на плажа, билијард. Со доплата: спортови на вода, спа и велнес центар и масажа. Забавни програми во текот на денот. Мини клуб за деца од 4-12 години, со програми во текот на денот и мини диско во вечерните часови.


 


www.emirhotels.com


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација