Дубаи | Пакет аранжмани

Поаѓање: Секој четврток

Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен живот, центар на меѓународниот бизнис и атрактивна туристичка дестинација со секој облик на разонода што може да се замисли. Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал Араб, Бурџ Калифа, островот во форма на палма и многу други ќе ви го одземат здивот, а патувањето во Дубаи незаборавно. Една од најпосетените атракции во Дубаи е пустинското сафари. Плажите се атрактивни и нудат бројни активности кои уживањето го прават совршено. Најпозната е Jumeirah Beach Park, која одушевува со својот бел песок и тиркизно то сино море. Дубаи е идеална дестинација за тие кои сакаат да уживаат во летото, дури и кога летните месеци се веќе поминати.
 • Секој четврток
 • 7 дена / 4 ноќи
 • со Појадок
 • Авионски превоз
+
од € 555
Сите цени

Авион

Поаѓање
20:40
-
23:15
Скопје
-
Истанбул
Заминување
02:50
-
05:35
Истанбул
-
Скопје
Поаѓање
00:40
-
05:55
Истанбул
-
Дубаи
Поаѓање
07:25
-
07:45
Дубаи
-
Истанбул
Поаѓање
Секој петок
Враќање
Секој петок
Покажи детали

Хотел

Хотел
Локација
Тип на соба
Цена
Arabian Park 3*
Bur Dubai
Стандард (Double)
€555/€650
Отвори детали
Classic (Single)
€565/€665
Excelsior hotel Down town 4*
Deira
Стандард (Double)
€555
Отвори детали
Стандард (Single)
€650
Avenue Hotel Dubai 4*
Deira
Стандард (Double)
€555
Отвори детали
Стандард (Single)
€650
Jumeira Rotana 4*
Al Satwa
Стандард (Double)
€665
Отвори детали
Стандард (Single)
€870
Byblos Hotel Tecom 4*
The Greens
Стандард (Double)
€595
Отвори детали
Стандард (Single)
€730
Hyatt Regency Dubai 5*
Deira
Стандард (Double)
€605
Отвори детали
Стандард (Single)
€705
Gulf Court Hotel Buisiness Bay 4*
Buisness Bay
Стандард (Double)
€665
Отвори детали
Стандард (Single)
€870
Media Rotana Barsha Dubai 5*
Barsha Heigts
Стандард (Double)
€685
Отвори детали
Стандард (Single)
€890
Al Jaddaf Rotana Suite Hotel 5*
Deira
Стандард (Double)
€665
Отвори детали
Стандард (Single)
€870
Sheraton Grand Dubai 5*
Al Satwa
Стандард (Double)
€765
Отвори детали
Стандард (Single)
€1.070

Екскурзии

Екскурзија
Времетраење
Тип на екскурзија
Цена
City Tour
5 часа
Факултативна
€35
Отвори детали
Трансфер со водич,панорамски разглед со неколку застанувања.
Jeep Safari Tour
5 часа
Факултативна
€80
Отвори детали
Трансфер, сафари со џип, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни).
Dhow Cruise Marina
2 часа
Факултативна
€80
Отвори детали
Трансфер, крстарење со брод, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни).

Во цената е вклучено

 • Авионски билет од Скопје со вклучени аеродромски такси и 30 кг багаж
 • 7 дена, 4 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Организиран трансфер аеродром – хотел - аеродром во Дубаи
 • Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не е вклучено

 • Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич на Англиски јазик
 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Дубаи 80 еур, потребен е скениран пасош и фотографија во боја
 • Здравствено осигурување ЗА ВЛЕЗ ВО Дубаи 20 еур -задолжително

Важна напомена:

 • Цените зависат од слободни места во авион и хотел
 • Цените за трето лице или деца кои патуваат со возрасно лице доплнително се добиваат во зависност од расположивост во хотел
 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur=61.8 ден
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • За виза потребен е скениран пасош и фотографија во боја
 • Потребен е PCR тест (преведен на англиски или арапски јазик) не постар од 96 часа
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел, освен погоре наведените