Истанбул | 2, 3, 4 и 5 ноќевања

01.03.2021 - 01.04.2021

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и Ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. Главниот град на 3 империи ќе Ве освои, бидејќи не е само име од историјата. Ова е единствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од над 13 милиони жители. За овој град кој пет пати го има менувано своето име, има многу што да се зборува. Една посета на овој град нема да Ви дозволи да ги откриете сите негови тајни. Ќе се воодушевувате, ќе разгледувате, ќе останете без зборови од прекрасната убавина, а сепак никогаш нема да дознаете се за овој бисер на Босфорот. Секогаш останува по нешто за наредна посета и се така до недоглед
 • од 15.03.2021
 • 2, 3, 4 или 5 ноќевања
 • Со појадок
 • Авионски превоз
+
од € 169
Сите цени

Авион

Поаѓање
10:20
1:25
13:45
Скопје
Pegasus Airlines
Истанбул
Заминување
09:50
02:40
09:20
Истанбул
Pegasus Airlines
Скопје
Понеделник, среда, петок, сабота и недела
PC352
Понеделник, среда, петок, сабота и недела
PC351
Покажи детали

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Цена
NO NAME 3*
2
169
Отвори детали
3
179
4
189
5
199
ERBAZLAR HOTEL 3*
Лалели
2
179
Отвори детали
3
195
4
205
5
220
SIM HOTEL 3*
Лалели
2
175
Отвори детали
3
185
4
195
5
205
GRAND BOSFOR 3 *
Лалели
2
175
Отвори детали
3
189
4
199
5
209
ILKBAL DELX HOTEL 4*
Аксарај
2
199
Отвори детали
3
220
4
245
5
265
BUYUK HAMIT HOTEL 4*
Аксарај
2
195
Отвори детали
3
215
4
230
5
255
TITANIC CITY HOTEL 4 *
Таксим
2
220
Отвори детали
3
255
4
289
5
325
BEYAZ SARAY 4*
Лалели
2
185
Отвори детали
3
199
4
215
5
229
CITY CENTER HOTEL 4*
Таксим
2
189
Отвори детали
3
205
4
225
5
239
PIYA SPORT HOTEL 4*
Лалели
2
215
Отвори детали
3
245
4
275
5
305
GLORIUS HOTEL ISTANBUL 4*
Лалели
2
195
Отвори детали
3
215
4
235
5
255
CELAL AGA KONAGI METRO 5*
Фатих
2
205
Отвори детали
3
229
4
259
5
285
MERCURE ISTANBUL BOMONTI 5*
Шишли
2
219
Отвори детали
3
255
4
289
5
319
RADISSON BLU HOTEL ISTANBUL PERA 5*
Таксим
2
225
Отвори детали
3
265
4
305
5
339
THE MARMARA TAKSIM ISTANBUL 5*
Таксим
2
275
Отвори детали
3
325
4
379
5
435
ELITE WORLD ISTANBUL 5*
Таксим
2
239
Отвори детали
3
285
4
329
5
370
MARRIOTT HOTEL ISTANBUL SISLI 5*
Шишли
2
249
Отвори детали
3
295
4
340
5
389

Програма

1 ден
30.04.2021 -Петок
Полетување од Скопје за Истанбул со Пегасус во денови понеделник,среда ,петок,сабота и недела според објавен ред на летање . По слетување во Истанбул ,организиран превоз со автобус до хотел. Сместување. Ноќевање.
2 ден
-Скопје - Истанбул
Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.
3 ден
-Истанбул
Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.
4 ден
-Истанбул
Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.
5 ден
-Истанбул
Состанок на групата на аеродром три часа пред полетување. Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.
6 ден
-Истанбул - Скопје
Појадок. Организиран превоз до аеродром. Лет со Пегасус од Истанбул до Скопје. во понеделник,среда,петок,сабота и ,недела според објавен ред на летање .

Во цената е вклучено

 • Авионски превоз со Пегасус (по лице 20 кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 2,3,4 или 5 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели
 • Организиран трансфер релација аеродром (Istanbul airport од EXIT-излез 9 ) – хотел - аеродром (Istanbul airport ) - Turkish Airlines или пак на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел – аеродром (Sabiha Gokcen) - Pegasus Airlines .

Во цената не е вклучено

 • Патничко и здравствено осигурување
 • Екстра трошоци во хотел
 • Цена за бебе ,возраст 0-1,99 изнесува 40 еур
 • Цена за дете од 02 до 6,99 години 130 еур

Важна напомена:

 • Горенаведените цени не ги гарантираме. Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!
 • Други типови на соби на барање.
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=61.8 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 дена од денот на патувањето
 • Цените не важат за време на празници
 • Важно: За резервација задолжителна уплата од 100%,и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100%.
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачваровска
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел