Кападокија | Пакет аранжмани

15.03.2021 - 01.04.2021

Ако постои бајка за магична земја од глина,веројатно ќе изгледа како Кападокија.Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa
 • 15.03.2021
 • 3 или 4 ноќевања
 • Ноќевање со појадок
 • Авионски превоз
+
од € 229
Сите цени

Хотел

Хотел
Услуга
Ноќевања
Цена
Ibis Kayseri hotel3*
Со појадок
3
229
Отвори детали
4
259
The Cappadocia 4*
Со појадок
3
275
Отвори детали
4
309
Novotel Kayseri 4*
Со појадок
3
275
Отвори детали
4
309
Holiday Inn Kayseri 4*
Со појадок
3
285
Отвори детали
4
325
Rox Goreme 3*
Со појадок
3
309
Отвори детали
4
359
Windham Grand Kayseri 5*
Кападокија
3
319
Отвори детали
4
365

Екскурзии

Екскурзија
Времетраење
Тип на екскурзија
Цена
Северна Кападокија
9:30 - 17:00
Факултативна
50
Отвори детали
Турата започнува во 09.30 часот,враќање во 17 часот. Се посетуваат следниве локалитети: Devrent Valley, Monk’Valley, Avanos, Uchisar Castle, Esentepe Panoramic view, Goreme Open Air Museum. Турата вклучува: автобуски превоз,водич на англиски јазик, влезници. Факултативно - ручек.
Црвена долина
9:30 - 17:00
Факултативна
50
Отвори детали
Турата започнува во 09.30 часот,враќање во 17 часот. Се посетуваат следниве локалитети: Red Valley, Cavusin village, Pigeon Valley, Kaymakli underground city Турата вклучува: автобуски превоз, водич на англиски јазик, влезници. Факултативно - ручек
Јужна Кападокија
9:30 - 17:00
Факултативна
55
Отвори детали
Турата започнува во 09.30 часот, враќање во 17.30 часот. Се посетуваат следниве локалитети: Kaymakli underground City, Ihlara Valley, Meleniz River, Belisirma village, Selime Monastery Турата вклучува:автобускипревоз,водич на англиски јазик, влезници. Факултативно - ручек
Летање со балон
2 часа
Факултативна
120
Отвори детали
Турата започнува минимум 45 минути пред изгрејсонце. Трае околу 2 часа. Се прелетуваат следниве области: Love Valley, Aydin Kiragi, Pigeon Valley, Cavusin. Турата вклучува: трансфер од и до хотел, организатор и водич, летање со балон

Во цената е вклучено

 • Повратен авионски билет со Пегасус Ерлинес од Скопје преку Истанбул до Кајсери со (20кг вклучен багаж)
 • Аеродромски такси
 • Сместување во одбран хотел3 ноќи
 • Организиран превоз од аеродром –хотел-аеродром

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Екстра трошоци во хотел

Важна напомена:

 • Цените се по лице, сместување во двокреветна и важат за индивидуално патување;
 • Други типови на соби на барање
 • Цените може да претрпат промена во зависност од местата во авион и хотел;
 • Цените за деца се добиваат дополнително;
 • Плаќање исклучиво во денари по курс 61.8 мкд
 • Плаќање при резервација 100%,и нема можност за откажување,менување на термин или менување на имиња
 • Важност на пасош за влез во Р.Турција е мин.6 месеци од денот на враќање
 • Екскурзиите треба да бидат однапред платени и резервирани,и за истите не гарантираме дека ќе бидат изведени по горенаведен редослед, изведувањето зависи од временските услови.
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел