Анталија | Велигден и 1-ви Мај

30.04.2021 - 04.05.2021

Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот. Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата архитектура и некогашниот начин на живот. Анталија претставува еден од 5-те најпосетени градови на светот со над 10 милиони туристи годишно. Посетете ја и откријте зошто...
 • 30.04.2021
 • 5 дена / 4 ноќи
 • Ultra All Inclusive
 • Авионски превоз
+
од € 299
Сите цени

Авион

Поаѓање
08:55
01:35
11:30
Скопје
Turkish Airlines
Истанбул
Заминување
18:10
01:15
19:25
Истанбул
Turkish Airlines
Скопје
Поаѓање
12:55
01:30
14:25
Истанбул
Turkish Airlines
Анталија
Поаѓање
16:40
01:30
18:10
Анталија
Turkish Airlines
Истанбул
30.04.2021 | SKP-IST
TK1004
30.04.2021 | IST-SKP
TK 1005
30.04.2021 | IST-AYT
TK 2432
30.04.2021 | AYT-IST
TK 2417
Покажи детали

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Цена
OTIUM INN RESIDENCE RIVERO 4*
Кемер
All Inclusive
299
Отвори детали
Прво дете 2 - 11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 31.03.2021
WATER SIDE RESORT&SPA 5*
Сиде
Ultra All Inclusive
337
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 31.03.2021
SIDE ROYAL PALACE HOTEL&SPA 5*
Сиде
Ultra All Inclusive
349
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
SIDE ROYAL STYLE HOTEL 5*
Сиде
Ultra All Inclusive
355
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
ARNOR DELUXE HOTEL & SPA 5*
Сиде
Ultra All Inclusive
362
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
BELLA RESORT & SPA 5*
Сиде
Ultra All Inclusive
379
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
LUNA BLANCA RESORT&SPA 5*
Сиде
Ultra All Inclusive
382
Отвори детали
Прво дете 2 - 11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 31.03.2021
MIRAMARE BEACH HOTEL 5*
Сиде
Ultra All Inclusive
424
Отвори детали
Прво дете 2 - 13.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 31.03.2021
MELAS LARA 5*
Лара
Ultra All Inclusive
434
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
TUI MAGIC LIFE MASMAVI 5*
Белек
All Inclusive
495
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
GRANADA LUXURY BELEK 5*
Белек
Ultra All Inclusive
499
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
MIRACLE RESORT 5*
Лара
Ultra All Inclusive
499
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
ASKA LARA RESORT&SPA 5*
Лара
Ultra All Inclusive
529
Отвори детали
Прво дете 2 - 11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
ROYAL SEGINUS 5*
Лара
Ultra All Inclusive
559
Отвори детали
Прво дете 2 - 9.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 31.03.2021
BAIA LARA HOTEL 5*
Лара
Ultra All Inclusive
579
Отвори детали
Прво дете 2 - 12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 15.03.2021
THE LAND OF LEGENDS THEME PARK&HOTEL 5*
Белек
Ultra All Inclusive
837
Отвори детали
Прво дете 2 - 11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 31.03.2021
TITANIC MARDAN PALACE 5*
Лара
Ultra All Inclusive
845
Отвори детали
Прво дете 2 - 11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур. Цената важи за резервации до 31.03.2021

Во цената е вклучено

 • Повратен Авио билет: Скопје-Истанбул-Анталија со Turkish Airlines
 • Вклучени аеродромски такси
 • Организиран трансфер: аеродром-хотел-аеродром
 • 4 ноќевања во одбраниот хотел на база: Се вклучено или Ултра Се вклучено
 • Организација на патувањето

Во цената не е вклучено

 • Факултативни излети
 • Патничко и здравствено осигурување

Важна напомена:

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=61.8 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето
 • Краен рок за пријавување 10.04.2021, Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
 • За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел