Хургада | Велигден и 1-ви Мај

01.04.2021 - 31.05.2021

Од мало рибарско село, препраснато во еден од најпознатите туристички центри на Црвеното море, Хургада нуди безброј опции за незаборавен одмор за сечиј вкус. Тука Ве очекуваат прекрасни плажи, журкање до раните утрински часови и незаборавно нуркање во длабочините на тиркизните води, сето тоа залиено со уникатен египетски шарм.
 • 01.04.2021 - 31.05.2021
 • 8,9,10 дена / 6,7,8 ноќи
 • All Inclusive
 • Авионски превоз
+
од € 379
Сите цени

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Цена
Minamark resort 4*
Хургада
6
379
Отвори детали
7
395
8
410
Labranda Club Makadi 4*
Хургада
6
399
Отвори детали
7
420
8
445
Long Beach Ressort 4*
Хургада
6
399
Отвори детали
7
420
8
445
Labranda Royal Makadi 5*
Хургада
6
409
Отвори детали
7
429
8
445
Sea Star Beau Rivage 5*
Хургада
6
409
Отвори детали
7
429
8
445
Tia Heights Makadi 5*
Хургада
6
419
Отвори детали
7
440
8
465
Seagull Beach Resort 4*
Хургада
6
419
Отвори детали
7
440
8
465
Arabia Azur Resort 4*
Хургада
6
419
Отвори детали
7
440
8
465
Caibbean World Resort 5*
Хургада
6
425
Отвори детали
7
449
8
470
Titanic Beach safaga 5 *
Хургада
6
435
Отвори детали
7
459
8
485
Continental hotel 5 *
Хургада
6
440
Отвори детали
7
465
8
490
Cleopatra Luxurry 5 *
Хургада
6
565
Отвори детали
7
610
8
655

Во цената е вклучено

 • Повратна карта со Pegasus Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
 • Организиран трансфер во Хургада аеродром - хотел - аеродром
 • Ноќевања во одбран хотел со услуга сѐ вклучено (All Inclusive)
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Хургада

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Египет не е потребна до 30.04.2021
 • ПЦР тест не постар од 72 часа

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба
 • По ваша желба може да се изберат датуми и време на престој
 • Други видови соби се достапни на барање и со доплата
 • Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
 • Поради мерките за заштита од Ковид – 19, хотелите не дозволуваат сместување на повеќе од 2 лица во стандардна соба
 • Плаќање исклучиво во денари 1 € - 61.8 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел освен горенаведеното