Доминикана

Егзотично патување 2023

Доминикана, со бисерно белите плажи и тиркизното море, кокосовтеи палми, планинските венци полни со реки и водопади, солените езера, егзотичните билки,и животинскиот свет, вклучувајќи ги и веселите домаќини сигурно нема да Ве остави рамнодушни. Земјата има тропска клима, со топло и влажно време во текот на целата година.

Лет кон Доминикана

Скопје - Белград
04:10
01:10
05:20
Скопје
Air Serbia
Белград
Белград - Париз
06:45
02:35
09:20
Белград
Air Serbia
Париз
Париз - Пунта Кана
15:45
09:25
20:10
Париз
Air France
Пунта Кана

Враќање кон Скопје

Пунта Кана - Париз
19:00
08:30
11:30
Пунта Кана
Air France
Париз
Париз - Белград
20:35
02:20
22:55
Париз
Air Serbia
Белград
Белград - Скопје
00:30
01:10
01:40
Белград
Air Serbia
Скопје

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Услуга
Цена

Програма

Прв ден
Скопје - Белград - Париз - Доминикана

Лет од Скопје со авиокомпанијата Air Serbia во 04:10 часот. Пристигнување во Белград во 05:20 часот.

Полетување за Париз во 06:45, пристигнување во 09:20 часот.Полетување со Air France 15:45 слетување во Пунта Кана во 20:10 по локално време.

Индивидуален превоз до хотел. Сместување.

Ноќевање

Втор до Осми ден
Доминикана

Појадок

Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.

Ноќевање.

Деветти ден
Пунта Кана - Париз

Појадок.

Индивидуален трансфер до Аеродром.

Лет со Air France во 19.00 часот.

10 ден
Париз - Белград

Слетување во Париз во 11:15 часот.

Полетување за Белград во 20:35 часот. Слетување во 22:55 часот.

Ноќен лет кон Истанбул со Туркиш Ерлајнс.

11 ден
Враќање кон Скопје

Полетување во 00:30 по полноќ и слетување во Скопје во 01:40 локално време.

Крај на програмата.

Во цената е вклучено

 • Авионски превоз со Air Serbia и Air France и вклучен багаж
 • Аеродромски такси
 • Сместување во одбран хотел 8 ноќевања на база Сè вклучено во Доминикана.

Во цената не е вклучено

 • Други оброци и пијалоци во хотел
 • Индивидуален трансфер аеродром-хотел-аеродром во Доминикана
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Факултативни екскурзии

Важна напомена:

 • Виза не е потребна за влез во Доминикана
 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба (кога патуваат мин. 2 лица)
 • Цена за сместување во еднокреветна или трокреветна соба, како и цени за со деца се достапни на барање
 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата во авион и хотел!
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=62 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност мин. 6 месеци од денот на патувањето
 • Цената за пакетот е валидна во моментот на изработка на програмата
 • Резервација со 100% уплата на пакетот без можност за промена на датуми и имиња на патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Травел – ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ