Хургада - сезонски програми


Хургада

Егзотично патување 2023

Најпознатото летувалиште на Црвеното море, се наоѓа на околу 500 км јужно од Каиро. Околу седумдесеттите години на 20 век од мало рибарско село почнува брзо да се развива и денес представува најзначајно место за летовање на Црвеното море. Градот се состои од три дела: Ел Дахар (стариот дел на Хургада кој го задржува ориенталниот дух), Сакала, новиот центар и Ел Мемша, модерен туристички дел со долги шеталишта покрај морето.Хургада со своето најтопло море на светот,со белите песочни плажи, ноќните забави во познати светски клубови, ресторани и барови и можноста за организирање на најразлични екскурзии во Луксор, Каиро, Рајскиот остров му даваат предност за најпосакувана дестинација и тоа за сите генерации.

Лет кон Хургада

Скопје - Истанбул
20:45
01:35
00:10
Скопје
Turkish Airlines
Истанбул
Истанбул - Хургада
01:15
02:30
02:55
Истанбул
Turkish Airlines
Хургада

Враќање кон Скопје

Хургада
03:45
02:30
07:45
Хургада
Turkish Airlines
Истанбул
Истанбул
20:25
01:30
19:55
Истанбул
Turkish Airlines
Скопје

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Услуга
Цена

Програма

Прв ден
Скопје - Истанбул - Хургада

Лет од Скопје со авиокомпанијата Turkish Airlines во 20:45 и пристигнување во Истанбул во 00:10 часот.

Полетување за за Хургада во 01:15 и пристигнување во 02:55 по локално време.

Организиран превоз до хотел и Сместување.

Ноќевање.

Втор до Шестти ден
Хургада

Појадок.

Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.

Ноќевање.

Седми ден
Хургада - Истанбул - Скопје

Појадок.

Индивидуален трансфер до Аеродром.

Лет со Turkish Airlines во 03:45 часот и слетување во Истанбул во 07:45 часот.

Полетување со Turkish Airlines во 20:25 часот, слетување во Скопје во 19:55 часот по локално време.

Во цената е вклучено

 • Авионски билет со вклучен багаж
 • Аеродромски такси
 • Сместување во одбран хотел 6 ноќевања на база Сè вклучено во Хургада.
 • Организиран повратен трансфер од аеродром до хотел

Во цената не е вклучено

 • Виза 25 УСД ,се плаќа на Аеродром во Египет
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Факултативни екскурзии

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба (кога патуваат мин. 2 лица)
 • Цена за сместување во еднокреветна или трокреветна соба, како и цени за со деца се достапни на барање
 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата во авион и хотел!
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=62 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност мин. 6 месеци од денот на враќање од патувањето
 • Цената за пакетот е валидна во моментот на изработка на програмата
 • Резервација со 100% уплата на пакетот без можност за промена на датуми и имиња на патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Травел – ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ