Занзибар

Занзибар | Индивидуални патувања

9 дена - 7 ноќевања

Синоним за рај или хедонизам - островот Занзибар (Zanzibar). Островот на зачините е тропски остров на кој во својата историја влијание имале персиската, арапската, португалската и британската култура. Занзибар (Zanzibar) служел како место за одмор на трговските патници на релација Европа (Europe) - Индија (India).
 • Секој ден
 • 9 дена / 7 ноќи
 • Со појадок / Полупансион / All Inc.
 • Авионски превоз
+
од € 819
Сите цени

Хотел

Хотел
Локација
Услуга
Цена
Kinwedeni Villas 3*
Занзибар
Со појадок
819
AMAAN Beach Bungalow 3*
Занзибар
Со појадок
885
Langi Lamgi Beach Bungalow 3*
Занзибар
Со појадок
919
Sunset Bungalow 3*
Занзибар
Со појадок
950
Zanzibar Queen 3*
Занзибар
Со појадок
999
Mermaids Cave Beach&Spa 3*
Занзибар
Се вклучено
1090
African Sun 3*
Занзибар
Се вклучено
1069
Fun Beach 3*
Занзибар
Со појадок
1109
Kiwengwa Beach Resort 5*
Занзибар
Со појадок
1179
Ocean Paradise Resort 4*
Занзибар
Со појадок
1199
Blubay Beach 4*
Занзибар
Се вклучено
1299
Gold Zanzibar 5*
Занзибар
Полупансион
1399
Melia Zanzibar 5*
Занзибар
Се вклучено
1635

Програма

1 ден
Скопје - Истанбулсреда / недела
Лет од Скопје со авиокомпанијата Turkish Airlines во 09:05ч. Пристигнување во Истанбул во 12:40ч. Полетување за Занзибар во 20:20 ч.
2 ден
Истанбул - Занзибарчетврток / понеделник
Слетување во Занзибар во 03:40ч. локално време. Организиран превоз до хотел .Сместување. Ноќевање .
3 ден
Занзибар-
Појадок. Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.Ноќевање.
3 ден
Занзибар-
Појадок. Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.Ноќевање.
4 ден
Занзибар-
Појадок. Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.Ноќевање.
5 ден
Занзибар-
Појадок. Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.Ноќевање.
6 ден
Занзибар-
Појадок. Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.Ноќевање.
7 ден
Занзибар-
Појадок. Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.Ноќевање.
8 ден
Занзибар-
Појадок. Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.Ноќевање.
9 ден
Занзибар - Скопјечетврток / понеделник
Полетување за Скопје во 04:35ч. Пристигнување во Истанбул во 13:30ч.Полетување во 20.20ч, Слетување во Скопје во 19.45 ч локално време

Во цената е вклучено

 • Авионски билет
 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром
 • Сместување во одбран хотел 7 ноќи
 • Асистенција на аеродром во Занзибар

Во цената не е вклучено

 • Оброци и пијалоци во Занзибар
 • Аеродромски такси со вклучен багаж од 30 кг и чинат 320 еур
 •  Виза 50 УСД ,се добива на влез во земјата
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Факултативни екскурзии

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници
 • Цена за сместување во еднокреветна или трокреветна соба,како и попусти за деца дополнително се пресметуваат
 • Цена за користење на полупансион или Се вклучено –дополнително
 • Има можност за сместување во хотели од категорија 3,4 и5 ѕвездички, дополнително ценовник
 •  Цената за пакетот ке зависи од слободни места во авион и хотел
 •  Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур=61,8 мкд
 • Плаќање при резервација 50% и нема можност т за откажување, менување на термин или менување на имиња после издавање на авионскиот билет. Доплата до 100% - 30 дена пред започнување на патувањето
 • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска