Крстарење по егејско море и Медитеранот (Грција и Турција)

Крстарење по Егејското море и Медитеранот (Грција и Турција)

Сите крстарењата се насочени кон дестинациите. Бродовите остануваат максимално време во пристаништата при што Ви овозможува време да ги истражете познатите знаменитости, како и скриените убавини на секоја дестинација. Откријте ги Грчките острови со една од нашите 3, 4, 7 или 8 ноќни крстарења. Одберете ја вашата омилена рута за крстарење за неверојатно добри цени. Не пропуштајте ја шансата да го искористите попустот што важи до 07.12.2022

 •  
  Сезона 2023
 •  
  4 дена / 3 ноќи
 •  
  Inclusive
 •  
  Сместување на брод
КРСТАРЕЊЕ РУТА НОЌИ ПОАЃАЊЕ ОСНОВНА ЦЕНА ЦЕНА СО ПОПУСТ UPGRADE (ПО ЖЕЛБА)
ICONIC AEGEANатина | миконос | кушадаси | патмос | санторини3МАРТ: 17, 24
НОEМВРИ: 3, 10, 17, 24
€ 760€ 299+€ 130
ICONIC AEGEANатина | миконос | кушадаси | патмос | крит (хераклион) | санторини3МАРТ: 31
АПРИЛ: 7, 14, 21, 27
МАЈ: 5
ОКТОМВРИ: 27
€ 760€ 299+€ 130
ICONIC AEGEANатина | миконос | кушадаси | патмос | крит (хераклион) | санторини4МАРТ: 31
АПРИЛ: 7, 14, 21, 27
ОКТОМВРИ: 27
€ 760€ 399+€ 130
ICONIC AEGEANатина | миконос | кушадаси | патмос | родос | санторини4МАРТ: 13, 20
ОКТОМВРИ: 30
НОЕМВРИ: 6, 13, 20, 27
€ 970€ 399+€ 140
ICONIC AEGEANатина | миконос | кушадаси | патмос | родос | крит (хераклион) | санторини4МАРТ: 27
АПРИЛ: 3, 10, 17, 24
МАЈ: 1
€ 970€ 399+€ 140
ICONIC AEGEANатина | миконос | кушадаси | патмос | родос | крит (хераклион) | санторини4ЈУЛИ: 3, 10, 17, 24, 31
АВГУСТ: 7, 14, 21, 28
ОКТОМВРИ: 2, 9, 16, 23
€ 970€ 499+€ 140
IDYLLIC AEGEANатина | солун | кушадаси | крит (хераклион) | санторини | миконос | милос7АПРИЛ: 15, 22, 29
МАЈ: 6, 13, 20, 27
ЈУЛИ: 22, 29
АВГУСТ: 5, 26
€ 1489€ 599+€ 200
IDYLLIC AEGEANатина | солун | кушадаси | крит (хераклион) | санторини | миконос | милос7АВГУСТ: 12, 19€ 1489€ 789+€ 200
ELECTRIC AEGEANатина | истанбул | кавала | солун | волос | санторини7АПРИЛ: 1, 8€ 1480€ 789+€ 200
THREE CONTINENTSатина | Порт саид | ашдод | лимасол | родос | кушадаси7МАРТ: 4, 11, 18, 25
НОEМВРИ: 4, 11, 18, 25
ДЕКЕМВРИ: 2, 9
€ 1480€ 599+€ 200
STEPS OF PAULатина | солун | кавала | истанбул | дикили | кушадаси | патмос7ОКТОМВРИ: 14, 21€ 1480€ 789+€ 200
NEW YEARатина | крит (хераклион) | родос | кушадаси | истанбул | волос8ДЕКЕМВРИ: 27€ 1480€ 789+€ 200

Вклучено во цената

 • Вклучени се сите пристанишни трошоци и бакшиш
 • Inclusive услуга
 • Ноќевања во кабина на бродот со купатило, туш и клима уред
 • Внатрешна забава на бродот
 • Дневни активности
 • Специјално избрани пијалоци за време на оброците
 • Попуст за екскурзии на брегот од 75 евра

Не е вклучено во цената

 • Превоз до пристаништето во Атина
 • Индивидуални трошоци на патниците
 • Патничко осигурување (од 30мкд на ден)

Важна напомена

 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=62 мкд)
 • За влез во Турција и Грција потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци
 • Цени за 3то и 4то лице, како и за сместување со деца се достапни на барање.
 • Цените за еднокреветна и трокреветна соба, како и за сместување со деца се достапни на барање.
 • Горенаведените цени важат до 07.12.2022.
 • За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Травел