Дубаи

Дубаи | Пакет аранжмани

Поаѓање: Секоја сабота

Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен живот, центар на меѓународниот бизнис и атрактивна туристичка дестинација со секој облик на разонода што може да се замисли. Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал Араб, Бурџ Калифа, островот во форма на палма и многу други ќе ви го одземат здивот, а патувањето во Дубаи незаборавно. Една од најпосетените атракции во Дубаи е пустинското сафари. Плажите се атрактивни и нудат бројни активности кои уживањето го прават совршено. Најпозната е Jumeirah Beach Park, која одушевува со својот бел песок и тиркизно то сино море. Дубаи е идеална дестинација за тие кои сакаат да уживаат во летото, дури и кога летните месеци се веќе поминати.
 • Секоја сабота
 • 8 дена / 5 ноќи
 • со Појадок
 • Авионски превоз
+
од € 575
Сите цени

Авион

Поаѓање
11:40
-
14:00
Скопје
-
Истанбул
Заминување
07:35
-
08:40
Истанбул
-
Скопје
Поаѓање
21:45
-
03:15
Истанбул
-
Дубаи
Поаѓање
02:40
-
05:55
Дубаи
-
Истанбул
Поаѓање
Сабота
Враќање
Сабота
Покажи детали

Хотел

Хотел
Локација
Тип на соба
Цена
Arabian Park 3*
Bur Dubai
Стандард (Double)
€575/€585
Отвори детали
Classic (Single)
€600/€665
Excelsior hotel Down town 4*
Deira
Стандард (Double)
€599
Отвори детали
Стандард (Single)
€650
Avenue Hotel Dubai 4*
Deira
Стандард (Double)
€599
Отвори детали
Стандард (Single)
€650
Jumeira Rotana 4*
Al Satwa
Стандард (Double)
€665
Отвори детали
Стандард (Single)
€870
Byblos Hotel Tecom 4*
The Greens
Стандард (Double)
€695
Отвори детали
Стандард (Single)
€790
Hyatt Regency Dubai 5*
Deira
Стандард (Double)
€665
Отвори детали
Стандард (Single)
€705
Gulf Court Hotel Buisiness Bay 4*
Buisness Bay (Double)
Стандард
€675
Отвори детали
Стандард (Single)
€870
Media Rotana Barsha Dubai 5*
Barsha Heigts (Double)
Стандард
€685
Отвори детали
Стандард (Single)
€890
Al Jaddaf Rotana Suite Hotel 5*
Deira
Стандард (Double)
€799
Отвори детали
Стандард (Single)
€910
Sheraton Grand Dubai 5*
Al Satwa
Стандард (Double)
€775
Отвори детали
Стандард (Single)
€1.090
Dukes the Palm 5*
Palm Jumeirah
Deluxe (Double)
€895
Отвори детали
Deluxe (Single)
€1.150

Екскурзии

Екскурзија
Времетраење
Тип на екскурзија
Цена
City Tour
5 часа
Факултативна
€35
Отвори детали
Трансфер со водич,панорамски разглед со неколку застанувања.
Jeep Safari Tour
5 часа
Факултативна
€80
Отвори детали
Трансфер, сафари со џип, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни).
Dhow Cruise Marina
2 часа
Факултативна
€80
Отвори детали
Трансфер, крстарење со брод, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни).

Во цената е вклучено

 • Авионски билет со Pegasus Airlines – PC од Скопје со вклучени аеродромски такси и 20 кг багаж
 • 8 дена, 5 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок
 • Организиран трансфер аеродром – хотел - аеродром во Дубаи

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Таксата за престој се плаќа директно:
  4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*
  3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*
  2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Дубаи 80 еур, потребен е скениран пасош и фотографија во боја
 • Здравствено осигурување ЗА ВЛЕЗ ВО Дубаи 20 еур -задолжително

Важна напомена:

 • Цените зависат од слободни места во авион и хотел
 • Цените за трето лице или деца кои патуваат со возрасно лице доплнително се добиваат во зависност од расположивост во хотел
 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur=61.8 ден
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • За виза потребен е скениран пасош и фотографија во боја
 • За влез во Обединети Арапски Емирати е потребен задолжително негативен ПЦР тест (72 часа изваден пред полетување – за влез во Дубаи). За деца до 12 години кои патуваат со родители – БЕЗ НЕГАТИВЕН PCR ТЕСТ (согласно моментални протоколи за влез во Дубаи)
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 180 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Важат останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел –ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање