Хургада - сезонски програми

Хургада - сезонски програми

Хургада | 8 дена, 6 ноќи

Есенски програми | 2021

Од мало рибарско село, препраснато во еден од најпознатите туристички центри на Црвеното море, Хургада нуди безброј опции за незаборавен одмор за сечиј вкус. Тука Ве очекуваат прекрасни плажи, журкање до раните утрински часови и незаборавно нуркање во длабочините на тиркизните води, сето тоа залиено со уникатен египетски шарм.
 • Важност до 26ти Октомври
 • 8 дена, 6 ноќи
 • All Inclusive
 • Авионски превоз
+
од € 399
Сите цени

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Цена

Во цената е вклучено

 • Повратна карта со Pegasus Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
 • Организиран трансфер во Хургада аеродром - хотел - аеродром
 • Ноќевања во одбран хотел со услуга сѐ вклучено (All Inclusive)
 • Аеродромски такси
 • Асистенција на аеродром во Хургада

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
 • Виза за влез во Египет 25 USD ,се добива при слетување во Египет

Важна напомена:

 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur=61.8 ден
 • Други видови соби се достапни на барање и со доплата, цени за еднокреветна соба и за деца се добиваат дополнително
 • Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
 • Поради мерките за заштита од Ковид – 19, хотелите не дозволуваат сместување на повеќе од 2 лица во стандардна соба
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање
 • За влез во Египет потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата или ПЦР тест (не постар од 48 часа). Сите наведени сертификати се однесуваат за лица постари од 6 години.
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел освен горенаведеното