Истанбул Сезонски

Истанбул | 2, 3, 4 и 5 ноќевања

Зимски пакет аранжмани

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и Ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. Главниот град на 3 империи ќе Ве освои, бидејќи не е само име од историјата. Ова е единствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од над 13 милиони жители. За овој град кој пет пати го има менувано своето име, има многу што да се зборува. Една посета на овој град нема да Ви дозволи да ги откриете сите негови тајни. Ќе се воодушевувате, ќе разгледувате, ќе останете без зборови од прекрасната убавина, а сепак никогаш нема да дознаете се за овој бисер на Босфорот. Секогаш останува по нешто за наредна посета и се така до недоглед.
 • Поаѓање секој ден
 • 2, 3, 4 или 5 ноќевања
 • Со појадок
 • Авионски превоз
+
од € 189
Сите цени

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Цена
TAYHAN 3*
Аксарај
2
189
Отвори детали
3
205
4
220
5
239
THE BYZANTIUM HOTEL 4*
Султанахмет
2
205
Отвори детали
3
235
4
265
5
295
SKALION 4*
Таксим
2
215
Отвори детали
3
245
4
275
5
305
PREMIST HOTEL TAKSIM 3*
Таксим
2
215
Отвори детали
3
245
4
275
5
305
PREMIST HOTEL 3*
Аксарај
2
219
Отвори детали
3
249
4
279
5
309
GRAND WASHINGTON 4*
Аксарај
2
219
Отвори детали
3
245
4
279
5
309
CROWNE PLAZA HARBIYE 4*
Шишли
2
219
Отвори детали
3
245
4
279
5
309
ANTIK HOTEL ISTANBUL 4*
Лалели
2
229
Отвори детали
3
259
4
289
5
319
AKKA LUSH HOTEL 4*
Таксим
2
229
Отвори детали
3
259
4
289
5
319
LIONEL HOTEL ISTANBUL 5*
Б. Паша
2
235
Отвори детали
3
265
4
295
5
325
ZURICH HOTEL 4*
Лалели
2
245
Отвори детали
3
265
4
295
5
325
HILTON ISTANBUL BAKIRKOY 5*
Бакиркој
2
265
Отвори детали
3
315
4
365
5
415
NIPPON HOTEL 4*
Таксим
2
239
Отвори детали
3
269
4
299
5
329
CROWNE PLAZA OLD CITY 4*
Аксарај
2
245
Отвори детали
3
285
4
325
5
365
HILTON ISTANBUL BOMONTI 5*
ТШишли
2
309
Отвори детали
3
389
4
469
5
549
HILTON ISTANBUL BOSPHORUS 5*
Нашанташ
2
329
Отвори детали
3
409
4
489
5
569
CONRAD ISTANBUL BOSPHORUS 5*
Бешикташ
2
329
Отвори детали
3
409
4
489
5
569
HAGIA SOFIA MANSIONS CURIO COLLECTION BY HILTON 5 *
Аксарај
2
365
Отвори детали
3
465
4
565
5
665
SWISSOTEL THE BOSHORUS 5*
Босфор
2
415
Отвори детали
3
565
4
715
5
865

Програма

1 ден
Скопје - Истанбул
Полетување од Скопје за Истанбул со Пегасус секој ден, според објавен ред на летање. По слетување во Истанбул организиран
Втор, трет, четврти и петти ден
Истанбул
Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.
Последен ден
Истанбул - Скопје
Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.

Во цената е вклучено

 • Авионски превоз со Пегасус (по лице 20кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 2,3,4 или 5 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели
 • Организиран трансфер на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел – аеродром (Sabiha Gokcen).

Во цената не е вклучено

 • Патничко и здравствено осигурување
 • Екстра трошоци во хотел
 • Цена за бебе, возраст 0-1,99 изнесува 40 еур
 • Цена за дете од 02 до 6,99 години 130 еур
 • Цена за еднокреветна или трокреветна соба се добива на барање

Важна напомена:

 • Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица
 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=61.8 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со мин.6 месеца од денот на патувањето
 • За влез во Р.Турција потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, ПЦР тест (не постар од 72 часа) или брз антигенски тест ( не постар од 48 часа), или сертификат дека сте ја прележале болеста во последните 6 месеци. Сите наведени сертификати се однесуваат за лица посатари од 6 години.
 • Формулар за влез, регистрација на : https://register.health.gov.tr (72 часа пред влез во земјата) - задолжителен.
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Цените не важат за време на празници
 • Важно: За резервација задолжителна уплата од 100%, и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100%.
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачваровска
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Травел