Bullgaria dimër 2023

Me peizazhin e saj të bukur, kushtet e shkëlqyera të borës dhe një përzgjedhje të madhe të pjatave të shijshme lokale, Bullgaria është një destinacion i përsosur për këdo që dëshiron të skijojë ose të shijojë idilin e dimrit, me çmime shumë të arsyeshme.

Bullgaria ka katër vendpushime të mëdha skijimi me famë botërore dhe një numër zonash skijimi më të vogla që po zhvillohen me shpejtësi dhe janë me interes të madh. Bullgaria ka më shumë se 210 km pista skish. Të gjitha shtigjet shërbehen nga ashensorët modernë të skive dhe ashensorët e skive. Nga fillimi i dhjetorit deri në prill, kushtet për sportet dimërore janë të shkëlqyera për shkak të ambienteve moderne dhe infrastrukturës së zhvilluar. Gjithashtu, shumica e zonave të mëdha të skijimit përdorin pajisje për të bërë borë artificiale për të përmirësuar kushtet e skijimit.

Më shumë rreth Bullgaria dimër 2023

Akomodimet e juaja

Bullgaria Dimër 2023

Bansko quhet edhe një "përrallë moderne" për shkak të kombinimit të përsosur të peizazheve të lë pa frymë, kushteve të shkëlqyera të skijimit, infrastrukturës moderne dhe shërbimit të patëmetë, të kombinuar me frymën tradicionale të këtij qyteti.


Borovets është vendpushimi më i ngarkuar në dimër. Kushtet e shkëlqyera për ski ose snowboard me një përzgjedhje të madhe aktivitetesh pas kësaj, si dhe jeta aktive e natës, e bëjnë këtë vend një zgjedhje perfekte për pushimet dimërore.

Pamporovo është vendpushimi më me diell i skive dhe tërheq vizitorët me peizazhin e tij simpatik. Ka një park modern argëtimi dhe shumë shtigje dhe shkolla për fillestarët që nuk do ta harrojnë kurrë atë përvojë.


Për ata që duan thjesht të pushojnë, është mirë të dinë se Bullgaria është një nga destinacionet më të mira SPA në Evropë, falë burimeve të shumta termale. Prandaj, nëse dëshironi të zbrisni në shpatet, të relaksoheni pas skijimit ose të trajtoni veten me terapi hidrotermale, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar të bëni zgjedhjen e duhur.