Diamore

 • Diamore
 • 25 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Diamore

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија, на 120км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 60 соби.

  • Стандардни Соби: (21м², една спална соба, едно купатило, макс.2 +1 лица).

  Сите соби се со купатило со туш, клима систем, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички плочки на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - Шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 11.00 до 23.00ч, овошни сокови, домашни вина. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, сите видови храна и пијалоци на плажа дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар крај базен. Доктор, телефон, факс, интернет, сеф на рецепција дополнително се наплатуваат. Wi-Fi интернет конеција во главниот простор е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 200м од хотелот (Havana Beach Club на Cleopatra плажата), лежалки и чадори за сонце се наплаќаат. Има шатл превоз до плажа кој се наплаќа.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за деца и возрасни, фитнес соба, Турска бања, пинг понг. Спортови на вода на плажата и билијард дополнително се наплатуваат.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга

Lokacioni