Midnight Sun Hotel

 • Midnight Sun Hotel
 • 59 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Midnight Sun Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Сиде и 60 км од аеродормот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 135 соби во четири блока.

  Стандардни соби (18м², една спална соба со дупли кревет, софа, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Големи соби (28м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет, софа, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, мини бар (со доплата), електричен бокал, сет за чај и кафе, ламинатен под, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 23:00 часот, бар на плажа (брза храна, пиво и безалкохолни пијалоци) од 10:00 – 17:00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, сладолед, енергетски пијалоци, турско кафе, флаширана вода, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар на базен. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 1200м од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа на плажа и покрај базен. Бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: турска бања, сауна, парна бања, солена соба, масажи, билијард, сите спортови на вода на плажа.

  Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 - 12 години со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni