Haydarpasha Palace

 • Haydarpasha Palace
 • 42 fotografi
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Haydarpasha Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Турклер, на 25км од Аланија и 100км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 592 соби.

  • Стандардни Соби: (26-32m², макс.2+1 лица, eден француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило).
  • Економски Соби: (30-24м², макс.2 лица, една спална и едно купатило).
  • Супериор Соби: (34-38м², макс.2+2 лица, голема спална соба со гарнитура за седење, едно купатило).
  • Фамилијарни Соби Тип А: (39-47м², макс.4+1 лица со две спални соби и едно купатило).
  • Фамилијарни Соби Тип Б: (47-64м², макс.4+1 лица, две спални соби, две купатила).
  • Фамилијарни Дуплекс Соби Тип А: (43-78м², макс.4+1 лица).
  • Фамилијарни Дуплекс Соби Тип Б: (34-78м², на две ниво, една спална со француски кревет на долен кат и спална со два единечни кревети горе, две купатила.4+1 лица).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар, електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi интернет конекција (со слаба брзина).

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина во текот на денот и попладне, доцна вечерна, сите локални и страндарни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резевација и само еднаш за време на престојот, сладолед во одредени часови кај базенот. Луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, услуга во соба, специјални вина дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан во шведска маса, бар со ужина на плажа, À la Carte ресторани: турска, италијанска, кинеска кујна, рибен ресторан, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, перална и хемиско чистење, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутески игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. Wi-Fi интернет конекција (со слаба брзина) во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика. Масажа, Wellness и СПА центар, спортови на вода, куглање, билијард, комјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и базен, вечерни шоу програми, специјални програми за деца. Мини клуб за деца од 04-12 год, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni