Ares City

 • Ares City
 • 15 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Ares City

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на градот Кемер на 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 73 соби распоредени во два блока од по четири ката.

  Сите соби се стандардни соби, макс.2+1 лице, со сопствено купатило со туш, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса  за појадок, ручек, вечера. Локални алкохолни пијалоци (локално црвено или бело вино, вотка, џин) и безалкохолни пијалоци од 10:30 – 21:30 часот.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, пиво, турско кафе, услуга во соба, свежо цедени сокови, храна и пијалоци на плажата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса.

  Доктор на барање, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња на 200м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце со доплата. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни. Не се достапни крпи за плажа.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и дел за деца, пинг-понг. Спортови на вода се доплаќаат.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni