Bayar Family Resort Hotel & Spa

 • Bayar Family Resort Hotel & Spa
 • 49 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Bayar Family Resort Hotel & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли, на околу 15 km од центарот на Аланија и на околу 110 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 642 соби.

  Стандардни соби (27 m², една спална соба со дупли кревет и еден единечен кревет, купатило, макс. 2+2 лица).

  Апартмани (72 m²).

  Фамилијарни соби (52 m²).

  Конектирани фамилијарни соби (52 m²).

  Соби за лица со попреченост (27 m²).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, телефон, сателитска ТВ, мини бар, балкон, централна клима, сеф (со доплата), паркет или плочки на подот.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено без алкохол / Сѐ Вклучено Плус – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа, закуски во текот на денот, сладолед во одредено време од денот, слаткарница со торти, десерти и турско кафе, кафе, чај, бар покрај базен, лоби бар, локални пијалаци на точење во периодот од 10:00-23:00 часот.

  Со доплата се: увозни пијалаци, енергетски пијалаци, свежо цедени сокови, услуга во соба, диско, наргиле, рибен À la carte ресторан со претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс, рибен À la carte ресторан (со претходна резервација и доплата).

  Со доплата се: доктор на повик, чување деца, перење и хемиско чистење алишта, приватни трансфери, фризер, изнајмување кола, тури во Аланија, телефон, конгресни сали, продавници.

  Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа долга 400 m, со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк, пикадо, пинг понг, одбојка на плажа, турска бања, сауна, фитнес, тениски терени, сквош, мини фудбал, ватерполо, аеробик, ѓах, табла, карти.

  Со доплата се: третмани и масажи во СПА центарот, спортови на вода, флипери, осветлување за тениски терени и опрема, куглање, билијард.

  Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца помеѓу 4-12 год, играчница, детско игралиште, детски театар, детско кино, мини диско навечер.

  НАПОМЕНА: Хотелот е буџетска и економска категорија од 5*, во чии рамки услугата го следи нивото на категоризација.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni