Xperia Saray Beach Hotel

 • Xperia Saray Beach Hotel
 • 31 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Xperia Saray Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 120 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 70 соби.

  • Стандардни Соби: (20-25 м², спална, купатило, макс.3 лица).
  • Апартман: (30 м², една голема соба со брачен кревет и софа за 2 лица, француски балкон, макс.4 лица).
  • 1 Соба за Хендикепирани лица

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали , WiFi интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај и кафе, вечера, полноќна закуска, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 - 24.00ч., сите безалкохолни пијалоци на плажа. Со доплата: увозни пијалоци, сладолед во одредени часови, свежо цедени сокови. Коктели, À la Carte ресторани, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан со мени од неколку интернационални кујни, лоби, бар покрај базен. Доктор, фризер, перална, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. WiFi интернет конекцијата во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, песочна, лоцирана на познатата плажа Клеопатра. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца, лизгалици на вода, турска бања, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, масажа, сауна и парна бања дополнително се наплаќаат.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni