Dg Hotels Rose Resort

 • Dg Hotels Rose Resort
 • 34 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Dg Hotels Rose Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 130 соби.

  Стандардни соби (18-25 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Економски соби во градина (18-25 м², лоцирани на приземје, еден француски кревет или два одвоени кревети, едно купатило, макс.2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар (вода при прстигнување), сеф (со доплата), тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон или француски балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – главен ресторан со шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 23:00 часот.

  Не се вклучени: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, храна и пијалоци после 23:00 часот, наргиле, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен и лоби бар. Доктор, перење алишта, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња на 250м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце на плажа се бесплатни. Има пат помеѓу патот и плажата.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, фитнес соба, турска бања, сауна, пинг-понг, гимнастика. Со доплата: спортови на вода, масажа.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца

  Хотелот е реновиран во 2022 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni