Winslow Highland

 1. Bullgaria
 2. Bansko Region
 3. Bansko
 • Winslow Highland
 • 17 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Winslow Highland

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Апарт-хотелот се наоѓа на само околу 30 метри од долната станица на гондола-лифтот и околу 900 метри од центарот на Банско.

 • Сместување

  Изграден е во 2006 година, има 4 ката, нема лифт, 29-сместувачки единици.

  • Студио (2 единечни кревета, макс. 2 возрасни), околу 45 м², една соба со дупли или единечни кревети.
  • Апартман со 1 спална соба (2 единечни и 1 дополнителен кревет, макс. 3 лица), околу 60 м², спална соба со дупли или единечни кревети и дневна соба со софа на спуштање или кауч.
  • Апартман со 2 спални соби (4 единечни и 1 дополнителен кревет, макс. 5 лица), околу 80 м², две спални соби (со дупли или единечни кревети) и дневна соба со софа на спуштање или кауч.

  Сите апартмани имаат кабелска телевизија, телефон, интернет (бесплатно), кујна (микробранова, прибор за јадење, електричен бокал, тостер, фрижидер), ламинат/под со плочки, бања со туш (некои апартмани имаат и када). Некои апартмани имаат балкон. Некои апартмани имаат камин. Дрво за камин може да се обезбеди на барање, со доплата. Во хотелот нема соби за лица со попреченост.

 • Услуга

  Само соба.

 • Содржини

  Рецепција, сефови за изнајмување, Wi-Fi на јавни површини, складиште за скијање за сопствена опрема, лоби бар, ресторан

  За деца: Детско креветче (на барање, бесплатно)

  Без доплата: базен, парна бања, сауна, фитнес, џакузи, Wi-Fi во заедничките простории, интернет пристап во собите, простор за чување сопствена ски опрема.

  Со доплата: Масажа

  Паркинг: Гаража - се плаќа (7,50 евра / 24 часа)

  Домашни миленици: : Дозволени се домашни миленици до 6 кг со доплата и претходна потврда од хотелот - 13 евра на ден

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni