Samokov

 1. Bullgaria
 2. Borovec Region
 3. Borovec
 • Samokov
 • 20 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +389 2 3154 124 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<

Rreth Samokov

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +389 2 3154 124 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Боровец, наспроти долната станица на гондола-лифтот (20м).

 • Сместување

  Реновиран е во 2005 година, има 10 ката и 4 лифтови, вкупно 262 соби. 1 соба приспособена за лица со попреченост.

  • Двокреветни соби (2 единечни и 1 дополнителен кревет; макс. 3 возрасни), околу 25 м² – два единечни кревети , а дополнителниот кревет е софа на спуштање.

  Сите соби имаат балкон, централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини фрижидер, под со тепих, купатило со туш и када, фен. Соби со дупли кревет се на барањеи зависат од достапност.

 • Услуга

  Ноќевање со појадок или полупансион.

 • Содржини

  Рецепција со сефови за изнајмување (доплата), Wi-Fi на јавни површини (бесплатно), продавници, лоби бар, главен ресторан, кафуле „Панорама“ и À la carte ресторан со спектакуларен поглед на планина, бар покрај базен, 9 конференциски сали (капацитет 600, 120, 100, 40, 22 седишта); спортски и СПА центар со термален простор (со доплата), кој вклучува хамам, парна бања, финска сауна, арома сауна; бањи за стапала, Kneipp терапија (систем за хидротерапија наизменични бањи за стапала со ладна и топла вода, фризерско и студио за убавина, лекар, простор за чување ски - опрема, изнајмување скии и школа за скијање (со доплата).

  За деца: Детско креветче (на барање, бесплатно), детски столчиња во ресторан, градинка (со доплата; за деца 4-7 години), електронски игри (со доплата).

  Без доплата: Користење внатрешен базен.

  Со доплата: Фитнес, пинг-понг, билијард, куглање, масажа, солариум, џакузи, спа третмани, електронски игри, школа за скијање, изнајмување опрема за ски/сноуборд, индивидуални шкафчиња за ски - опрема (сите со доплата).

  Паркинг: бесплатно за гостите на хотелот

  Домашни миленици: Не е дозволено.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга

Lokacioni